Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, który znajduje się we władaniu powiatu przeworskiego, nie może narzekać na brak zainteresowania z jego strony. Jego okolica pięknieje.
Zmodernizowane zostały już chodniki i drogi dojazdowe, a miejsca wypoczynkowe, gdzie odwiedzający mogą spędzić czas z pacjentami, zachęcają zielenią. To jednak nie wszystko. Już niebawem uruchomiona zostanie farma fotowoltaiczna, która spowoduje, że szpital jako główny beneficjent energii, stanie się zakładem o niskiej emisyjności CO2, lub prawie, że bezemisyjnym.
Jak podkreślił Zdzisław Doskocz[paywall] - radny rady powiatu przeworskiego, a zarazem kierownik działu technicznego SP ZOZ w Przeworsku, pomysł wybudowania sieci fotowoltaicznej był znakomity i zacznie obniży koszty szpitala w dobie, gdy ceny energii windują w górę.
Dodał, że kolejnym punktem odbierania energii fotowoltaicznej staną się punkty ładowania autobusów elektycznych, o które wnioskuje powiat, i które swoją bazę i miejsce postoju będą miały właśnie przy szpitalu.
Starosta Przeworski Bogusław Urban zaznaczył, że zakupione autobusy będą miały przede wszystkim dowozić uczniów do szkół ponadpodstawowych, a mieszkańców do instytucji powiatowych. Dodał, że wielomilionowe inwestycje, jakie od pewnego czasu dzieją się na terenie powiatu, mają nie tylko prowadzić do jego sukcesywnego rozwoju, ale również poprawić jakość życia mieszkańców.

Jak podkreślił Zdzisław Doskocz - radny rady powiatu przeworskiego, a zarazem kierownik działu technicznego SP ZOZ w Przeworsku, pomysł wybudowania sieci fotowoltaicznej i zacznie obniży koszty szpitala w dobie, gdy ceny energii windują w górę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze