Reklama

Defibrylator przy kamienicy nr 5

Podczas pikniku poświęconego bezpieczeństwu, który odbył się na jarosławskim Rynku w sobotę 9 lipca, nie brakowało nauki poprzez doświadczenie.

Symulacja dachowania, czy zderzenia oraz przypomnienie zasad pierwszej pomocy to tylko kilka z wydarzeń, które miały miejsce podczas spotkania.

Organizatorzy-  Compensa i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zadbali również o to, by zarówno świadomość i możliwość udzielenia pomocy była ogólnodostępna. Ufundowały zatem[paywall] Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu bezpłatne szkolenia online z udzielania pierwszej pomocy, a miasto, poprzez Compensę, otrzymało na ręce wiceburmistrza Dariusza Tracza defibrylator, który trafił do specjalnej skrzynki zamontowanej na kamienicy nr 5 w Rynku.

Reklama

Inteligentne urządzenie samo podpowie jak je obsługiwać i jakie czynności wykonać, by prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama