Podczas pikniku poświęconego bezpieczeństwu, który odbył się na jarosławskim Rynku w sobotę 9 lipca, nie brakowało nauki poprzez doświadczenie.
Symulacja dachowania, czy zderzenia oraz przypomnienie zasad pierwszej pomocy to tylko kilka z wydarzeń, które miały miejsce podczas spotkania.
Organizatorzy- Compensa i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zadbali również o to, by zarówno świadomość i możliwość udzielenia pomocy była ogólnodostępna. Ufundowały zatem[paywall] Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu bezpłatne szkolenia online z udzielania pierwszej pomocy, a miasto, poprzez Compensę, otrzymało na ręce wiceburmistrza Dariusza Tracza defibrylator, który trafił do specjalnej skrzynki zamontowanej na kamienicy nr 5 w Rynku.
Inteligentne urządzenie samo podpowie jak je obsługiwać i jakie czynności wykonać, by prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze