Reklama

Dlaczego usunięto z Rynku kontrowersyjną wystawę

W odpowiedzi na liczne protesty przemyślan prezydent Robert Choma zdecydował o przeniesieniu kontrowersyjnej wystawy w inne miejsce.

–Z wnioskiem o wyrażenie zgody na ustawienie w przemyskim Rynku wystawy „Wybierz życie” zwrócił się do prezydenta miasta pod koniec lutego przedstawiciel Fundacji Pro-prawo do życia. Zgodę otrzymał i ekspozycja stanęła w tym miejscu 8 marca. Jednak w ciągu kolejnych dni do urzędu skierowane zostały bardzo liczne protesty mieszkańców miasta. Odnosiły się przede wszystkim do lokalizacji, czyli przestrzeni publicznej dostępnej dla osób w różnym wieku, a co za tym idzie także treści plansz składających się na wystawę. Wobec wyraźnego sprzeciwu mieszkańców w piątek, 10 marca, prezydent miasta  w rozmowie telefonicznej poinformował przedstawiciela Fundacji o tych faktach, sugerując zmianę umiejscowienia, na co właściciele ekspozycji nie wyrazili zgody. Ta propozycja została powtórzona w piśmie skierowanym do Fundacji Pro – prawo do życia w poniedziałek, 13 marca, wraz z informacją, że wystawa powinna zostać przeniesiona przez organizatora do godz. 18.00 w inne miejsce, wskazując jako propozycję teren boiska przy byłym gimnazjum. Prezydent podkreślił przy tym, że charakter interwencji wpływających do Urzędu przekonuje, że ekspozycja nie realizuje edukacyjno-informacyjnego celu, zakładanego przez organizatorów, szczególnie w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, jaką jest przemyski Rynek. Właściciel ekspozycji poinformował, że nie ma możliwości organizacyjnych do przeniesienia jej we wskazanym dniu, lecz dopiero 15 marca. Prezydent podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję o zmianie lokalizacji, więc po godzinie 18.00 elementy wystawy przetransportowały służby miejskie. Wystawa jest więc dostępna dla chcących się z nią zapoznać na wspomnianym boisku przy ul. Ratuszowej, w godzinach 7.00 – 22.00. Jednocześnie fundacja zaproponowała kilka innych lokalizacji wystawy w Przemyślu, co będzie przedmiotem dalszych rozmów z jej przedstawicielami – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy UM.



fot.Jacek Szwic
\"Karteczkowy protest\" mieszkańców Przemyśla.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Msiik - niezalogowany 2017-03-14 19:52:39

    Nie mieszkańców Przemyśla tylko kilku lewicowych scierw.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    w dupie mam - niezalogowany 2017-03-14 19:54:01

    pajace niech sobie w domu postawia napostawalo tych fundacji biora pieniadze od panstwa  i glupa rzna jak im nie pasuje miejsce ,albo panu Chomie niech do kosciola wstawia , bo napewno kosciol to popiera 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    w dupie mam - niezalogowany 2017-03-14 19:55:04

    masz ochote baranie to sobie do domu wez a ludzi nie obrazaj ty prawicowcy bog za pazucha a noz w plecy pajacu jeden 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości