Reklama

Drugie miejsce uczniów „Ekonomika”

20/03/2016 11:09

Drugie miejsce zajęli uczniowie przemyskiego „Ekonomika”, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 podczas Międzynarodowych Targów Firm Ćwiczeniowych w Spojenej Szkole w Svidniku na Słowacji.

Targi te odbywają się cyklicznie od 12 lat. W tym roku szkołę reprezentowali uczniowie kierunku technik handlowiec: Klaudyna Augustyn, Anna Chojnacka,  Katarzyna Jedynak,  Sabina Sitnik, Mariola Wesołowska, Patrycja Wojtowicz, Daniel Broda[paywall]. Wspólnie przygotowali firmę o nazwie The Essence of nature.
Konkurs obejmował ocenę prezentacji multimedialnej, materiałów promocyjnych, stoiska oraz kompetencji osób prezentujących firmę.
Jest to bardzo duże wyróżnienie ponieważ udział w targach bierze bardzo dużo szkół z różnych krajów, głównie z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież ma możliwość lepszego przygotować się do pracy handlowca i poznać podstawowe zagadnienia dotyczące prowadzenia własnej firmy. Zadaniem uczniów jest analiza rynku, na który potencjalnie mogą wejść z firmą, poszukiwanie pomysłów na dobry biznes i wykorzystanie różnych technik prezentacji. W ten sposób nabierają doświadczenia i pewności siebie, co mogą wykorzystać po ukończeniu szkoły do stworzenia już nie ćwiczeniowej, ale realnej firmy.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    M - niezalogowany 2016-03-20 13:31:03

    Gratulujemy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama