Towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić odszkodowania za nagrobki zniszczone przez przewrócone drzewo na Cmentarzu Głównym w Przemyślu. Argumentuje, że winny jest urząd ochrony zabytków.
Przypomnijmy: potężny jesion przewrócił się 21 października. Nikomu nic się nie stało, ale uszkodzonych zostało 12 nagrobków i ogrodzenie oddzielające nekropolię od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Poszkodowani, zgodnie ze wskazówkami, złożyli wnioski o odszkodowania za pośrednictwem urzędu miejskiego.
fot.Paweł Bugira
Jerzy Gałązka jest zaskoczony postawą firmy ubezpieczeniowej. – Na razie trwa wymiana pism. Złożyłem odwołanie, mam nadzieję, że okaże się skuteczne – mówi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.przecież to było wiadomo, że tak się skończy, każdy umyje ręce, a ludzie zostaną bez niczego
Bajki z mchu i paproci."Dokładnie dwa lata temu prywatna osoba wnioskowała o wycięcie tego drzewa. Wówczas odpowiedź była odmowna."Przecież jest winny.Powtórzę jeszcze raz.Urzędnika, który wydał odmowną decyzję, obciążyć kosztami naprawy nagrobków zgodnie z ustawą o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.
Moim zdaniem warto zwrócić się od razu z tą sprawą do odpowiedniej firmy. Moja znajoma miała kiedyś też duży problem z uzyskaniem odszkodowania i zgłosiła się do Votum - (podaję link gdyby komuś mógł się przydać http://votum-ds.pl/przedstawiciele/odszkodowania-warszawa/ ). Okazało się, że nie tylko otrzymała odszkodowanie szybko i bez problemów, ale też w dużo większej kwocie niż na początku zakładano. Jednak co specjalista, to specjalista.
Na mój pomnik spadła gałąź z pobliskiego drzewa, podobno mogę dochodzić odszkodowania od zarządcy cmentarza, miał ktoś podobną sytuację?
tak, najlepiej takie sprawy załatwi ci kancelaria, moją załatwiła kancelaria partner z krakowa
przecież to było wiadomo, że tak się skończy, każdy umyje ręce, a ludzie zostaną bez niczego
Bajki z mchu i paproci."Dokładnie dwa lata temu prywatna osoba wnioskowała o wycięcie tego drzewa. Wówczas odpowiedź była odmowna."Przecież jest winny.Powtórzę jeszcze raz.Urzędnika, który wydał odmowną decyzję, obciążyć kosztami naprawy nagrobków zgodnie z ustawą o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.
Moim zdaniem warto zwrócić się od razu z tą sprawą do odpowiedniej firmy. Moja znajoma miała kiedyś też duży problem z uzyskaniem odszkodowania i zgłosiła się do Votum - (podaję link gdyby komuś mógł się przydać http://votum-ds.pl/przedstawiciele/odszkodowania-warszawa/ ). Okazało się, że nie tylko otrzymała odszkodowanie szybko i bez problemów, ale też w dużo większej kwocie niż na początku zakładano. Jednak co specjalista, to specjalista.