Reklama

Duże problemy z dużym bagażem na przemyskim dworcu

25/10/2017 17:00

Codziennie do Przemyśla trzema pociągami z Ukrainy przyjeżdża kilkuset podróżnych. Większość z nich to Ukraińcy, dla których Przemyśl jest stacją przesiadkową. Wtedy pojawia się problem.

Podróżni rozchodzą się po placu Legionów oraz najbliższej okolicy i w sklepikach, kwiaciarniach, innych punktach usługowych proszą o przechowanie ich walizek. – Nie ma dnia, żeby kilka osób nie przyszło z prośbą o przechowanie bagaży – mówi recepcjonistka z hotelu Europejskiego. – Niestety nie możemy tego robić, gdyż odpowiadamy tylko za bagaże naszych gości. Podobnego argumentu używa właścicielka jednego z lokali handlowych przy placu Legionów. – Jakbym pozwoliła tu przechowywać bagaże, to zabrakłoby miejsca dla klientów, a poza tym kto miałby odpowiadać za pozostawione walizki i torby? – mówi.

Zabrakło wyobraźni

Przemyski dworzec imponuje swoją architekturą, wystrojem wnętrz i kubaturą, ale jak widać z funkcjonalnością jest trochę gorzej. W samoobsługowej przechowalni bagaży jest zaledwie trzynaście skrytek średnich wymiarów, w tym jedna nieczynna. Zdecydowanie za mało, a przede wszystkim nie są one dostosowane do wymiarów większych bagaży. Pewnie ktoś, kto planował wyposażenie dworca międzynarodowego, nie przewidział, że kiedyś będzie więcej podróżnych z zagranicy, że będą turyści z ogromnymi plecakami.

Reklama

Jest szansa

Próbowaliśmy się dowiedzieć, czy istnieje szansa na ułatwienie życia podróżnym. Aleksandra Grzelak, starszy specjalista  z Wydziału Prasowego Biuro Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych SA poinformowała , że obecnie prowadzone są  rozmowy z najemcą skrytek bagażowych w kwestii ewentualnego dostawienia na przemyskim dworcu dodatkowych skrytek dla większych bagaży.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adc - niezalogowany 2017-10-26 05:22:20

    U nich ni ma tego problemu .Zostawiłem 3 walizki oddali mi2 .Kierownik przechowali powiedział że jemu cale wagony giną więc co to jedna walizka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kik - niezalogowany 2017-10-26 07:25:47

    Faje mogł sprzedac od reki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dami - niezalogowany 2017-10-26 10:15:26

    Mogą nie przyjeżdżać i będzie bezproblemowo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama