Reklama

Dwa kolory Agnieszki Dobosz

18/05/2017 12:30

„Jak największy skrót. Streścić rozdział w paragraf, paragraf w zdanie, zdanie w jeden wyraz i nie zatracić przy tym sensu – to właśnie mój ideał. Innymi słowy, jeśli mogę wyrazić jakąś myśl jedną kreską, to nigdy nie użyję dwóch”.

Ta maksyma, której autorem był nieżyjący już artysta Jerzy „Karo” Brzeziński, mogłaby być recenzją grafik Agnieszki Dobosz, pokazanych na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Artystka[paywall] w swoich unikatowych grafikach, odbijanych zaledwie w dwóch, trzech egzemplarzach na bibułkach i półprzeźroczystych papierach, dąży w formie do minimalizmu. – To próba schwytania i utrwalenia czegoś nieuchwytnego, zawieszonego pomiędzy widzialnym i niewidzialnym – mówi autorka.

 Agnieszka Dobosz urodziła się w 1969 w Krakowie. Studiowała w Gdańsku i w Krakowie. Dyplom nagrodzony Medalem Rektora uzyskała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w 1993 roku. Od 2000 roku pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Sztuki. Prowadzi zajęcia w pracowni wklęsłodruku. W roku 2005 obroniła przewód doktorski pod tytułem Konieczny produkt uboczny na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, w 2016 – przewód habilitacyjny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uprawia grafikę, głównie intaglio i rysunek. Swoje prace z pogranicza abstrakcji i figuracji drukuje, stosując tekturowe matryce. Należy do kobiecej grupy artystycznej Grupa 13. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. 
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama