Oferty dwóch firm, które są chętne podjąć się modernizacji dwóch ważnych szpitalnych oddziałów placówki przy Monte Cassino, przekraczają o prawie 400 tys. zł budżet zarezerwowany na ten cel przez szefostwo przemyskiej lecznicy.
Dyrekcja placówki na Monte Cassino albo więc ogłosi drugi przetarg, albo dopłaci. Plany remontowo-budowlane dotyczą dwóch oddziałów: rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz[paywall] chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej.
Na modernizację tego pierwszego oddziału szpital chciał przeznaczyć 1,2 mln zł, drugiego – 1 mln 37 tys. 874 zł. Okazało się, że na każde z tych zadań znalazł się tylko jeden chętny. Prac przy oddziale rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej podjęłoby się Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Zenona Wojtowicza z Przemyśla.
Wyceniło swoją ofertę na 1 mln 514 tys. 622 zł. Prace przy drugim wykonałby Usługowy Zakład Murarski i Malarski Zbigniew Antosyk z Żurawicy, który przedstawił ofertę na kwotę 1 mln 121 tys. 373 zł. Przetargi odbywały się w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Prace przy modernizacji obu oddziałów są w tak zaawansowanym stadium, że nie można się z nich wycofać. Najprawdopodobniej dyrekcja szpitala zdecyduje się na zwiększenie puli.
Wiadomo, że oddział rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej zlokalizowany będzie na I piętrze budynku D, w lewym skrzydle szpitala. Prace powinny się zakończyć w październiku br. Ich zakres obejmuje zarówno roboty budowlane (zmiana układu pomieszczeń), remontowe, jak i instalacyjne.
Docelowo oddział będzie się składał z: 10 sal (2-, 3- i 4-łóżkowych), kilku toalet dla pacjentów i personelu, kilku magazynów (leki, sprzęt rehabilitacyjny, czysta i brudna pościel), dwóch pomieszczeń administracyjnych, sekretariatu, pokoju rehabilitantów, pokoju socjalnego, dyżurki pielęgniarek, sal masażu i ćwiczeń oraz kilku gabinetów lekarskich, w tym również dla psychologa i logopedy.
Oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej, znajdujący się na III piętrze bloku „A”, także czeka spory remont. Przebudowane zostaną niektóre sale, modernizacji poddane zostaną sanitariaty i łazienki, wymieniona zostanie stolarka drzwiowa oraz wykładzina w korytarzu i niektórych salach.
Do tego zmodernizowane zostaną instalacje techniczne i medyczne. Prace na tym oddziale miałyby się zakończyć jeszcze w sierpniu br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze