Dziś, w niedzielę, 19 listopada, policjanci prowadzić będą akcję, której adresatami są uczestnicy ruchu drogowego.
Zważąjąc na problem bezpieczeństwa na drogach, nie tylko polskich, oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ 5 lat temu ustanowiło na 3 niedzielę listopada coroczny Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Tego dnia pamiętamy o osobach poszkodowanych na drogach i ich najbliższych. Dziś także policjanci podczas kontroli drogowych będą uwrażliwiać kierowców na fakt, że każdy – to pieczy, rowerzysta, kierujący czy pasażer – narażony jest w równym stopniu na zagrożenia. Warto o tym pamiętać, myśląc nie tylko o sobie, ale też innych uczestnikach ruchu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze