Reklama

Erasmus+ w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu

Gimnazjum nr 4 w Przemyślu po raz kolejny weźmie udział w projekcie finansowanym z funduszy UE. Tym razem jest to projekt Erasmus + pod tytułem be-well@school.eu. Przez okres dwóch lat współpracować będziemy ze szkołami z Niemiec, Włoch oraz Litwy.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od utworzenia grup międzynarodowych, których zadaniem będzie opracowanie tematów związanych z następującymi obszarami:

- uczenie się - podniesienie motywacji wśród uczniów do osiągania lepszych wyników w nauce poprzez lepsze zaplanowanie lekcji pod względem metodycznym i technologicznym;

- integracja – budowanie harmonijnych/poprawnych relacji z nowymi uczniami z zagranicy jako szczególnie ważne i znaczące zadanie, poprzez które zostanie osiągnięty cel - kształcenie kompetencji kluczowych;

Reklama

- ekologia – wzmocnienie długotrwałych, świadomie podejmowanych działań ekologicznych;

- zdrowie – wzrost dobrego samopoczucia w szkole i poza nią, uwzględniając zasady prowadzenia zdrowego stylu życia – opowiada pedagog Aneta Ligęza.

– Młodzież komunikuje się ze sobą za pomocą Internetu poprzez Facebooka, emaile oraz platformę Twinspace. W czasie trwania projektu zaplanowane są trzy wyjazdy uczniów: w 2017 roku do Niemiec oraz Włoch, zaś w kolejnym roku na Litwę. Natomiast w lutym 2017 roku wystąpimy w roli gospodarza i będziemy gościć w naszych domach uczniów ze szkół partnerskich – dodaje A. Ligęza.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości