Gimnazjum nr 4 w Przemyślu po raz kolejny weźmie udział w projekcie finansowanym z funduszy UE. Tym razem jest to projekt Erasmus + pod tytułem be-well@school.eu. Przez okres dwóch lat współpracować będziemy ze szkołami z Niemiec, Włoch oraz Litwy.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od utworzenia grup międzynarodowych, których zadaniem będzie opracowanie tematów związanych z następującymi obszarami:
- uczenie się - podniesienie motywacji wśród uczniów do osiągania lepszych wyników w nauce poprzez lepsze zaplanowanie lekcji pod względem metodycznym i technologicznym;
- integracja – budowanie harmonijnych/poprawnych relacji z nowymi uczniami z zagranicy jako szczególnie ważne i znaczące zadanie, poprzez które zostanie osiągnięty cel - kształcenie kompetencji kluczowych;
- ekologia – wzmocnienie długotrwałych, świadomie podejmowanych działań ekologicznych;
- zdrowie – wzrost dobrego samopoczucia w szkole i poza nią, uwzględniając zasady prowadzenia zdrowego stylu życia – opowiada pedagog Aneta Ligęza.
– Młodzież komunikuje się ze sobą za pomocą Internetu poprzez Facebooka, emaile oraz platformę Twinspace. W czasie trwania projektu zaplanowane są trzy wyjazdy uczniów: w 2017 roku do Niemiec oraz Włoch, zaś w kolejnym roku na Litwę. Natomiast w lutym 2017 roku wystąpimy w roli gospodarza i będziemy gościć w naszych domach uczniów ze szkół partnerskich – dodaje A. Ligęza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze