Reklama

Fatalna kolejka naszych IIII-ligowych zespołów

Po niezwykle kontrowersyjnej porażce w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której negatywnym bohaterem był arbiter tego meczu, można było liczyć, że KS Wiązownica będzie chciał sobie to odbić w domowym starciu ze Świdniczanką Świdnik. Był faworytem, ale zawiódł.

Niewykorzystany rzut karny przez Arkadiusza Kasię w 6. min – mimo zdobycia prowadzenia – zemścił się w II połowie. Zespół Walerija Sokołenki doznał nieoczekiwanej porażki. Czy beniaminek z Lubaczowa płaci frycowe? Pewnie tak, ale za długo to trwać nie może. Trzecia liga to nie czwarty front, gdzie dzielili i rządzili. Tutaj każdy błąd wiele kosztuje. Ich popełnianiu trochę sprzyja ciągła rotacja w składzie, bo stagnacja rodzi powtarzalność i pewność siebie. Przed lubaczowianami było trudne zadanie, bo musieli rywalizować z zespołem, który trzy dni wcześniej maksymalnie poprawił sobie morale. Strzelił rywalowi (na jego boisku) aż 9 bramek i siłą rzeczy chciał pójść za ciosem. I poszedł, a ofiarą stała się Pogoń-Sokół. Pora na przełamanie! Dla obu zespołów.

 

Reklama

KS Wiązownica – Świdniczanka Świdnik 1:2 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Hrabowskyj 40. min, 1:1 Szymala 51. min, 1:2 Paluch 70. min.
  • Wiązownica: Jeż – Tonia (46. Omuru), Hrabowskyj, Morąg (89. M. Kasia), Kordas – Jaroch (70 J. Wójcik), Janiczak, A. Kasia, Michalik – Kitliński, M. Wójcik (70. Łazor).
  • Świdniczanka: Socha – Koźlik, Bayer, Zuber, Paluch (85. Koper) – Futa, Kosior (66. Wojtak), Szymala, Bartoszek – Kutyła (66. Kuchta), Sikora (85. Myszka).
  • Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko). Żółte kartki: Tonia, Kitliński oraz Paluch, Futa i Wojtak. Czerwona kartka: Koźlik (90. – faul). Widzów: 250.

 

Wisłoka Dębica – Pogoń-Sokół Lubaczów 4:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Żmuda 47. min, 2:0 Łanucha 50. min, 2:1 Rosljakow 66. min (karny), 3:1 Geniec 70. min (karny), 4:1 Kulon 87. min.
  • Wisłoka: Chrapusta – Geniec, Bogacz, Czarny, Grasza – Fedan, Łanucha (72. Strózik), Żmuda (90. Siedlik) – Bator (86. Czerwiec), Zawiślak (72. Maik), Czernysz (72. Kulon).
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Więckowski, Duda, Wyparło, Rębisz (46. Hołuj) – Ausfeld (46. Jezierski), Bieleń (46. Król), Guedes, Rusjan (56. Rosljakow) – Gawle (56. Dziadosz), Majda.
  • Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów). Widzów: 400.

 

4. kolejka (środa, 21 sierpnia):

Pogoń-Sokół Lubaczów – Avia Świdnik 1:1 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Galara 84. min, 1:1 Majda 90. min.

***

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – KS Wiązownica 2:1 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Kordas 17. min, 1:1 Mazurek 53. min (karny), 2:1 Pisarek 90. min (karny).

***

W innych meczach: Siarka – Podhale 1:1 (1:0), Świdniczanka – Lewart 0:2 (0:0), Sandecja – Czarni 6:0 (1:0), Korona II – Wisła II 4:1 (2:0), Chełmianka – Podlasie 0:1 (0:0), Unia – Wisłoka 1:9 (1:5), Wiślanie – Star 1:1 (0:1).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/08/2024 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama