W marcu przygotowujemy ogród do nowego sezonu. Porządkujemy rabaty i grządki, ale nie tylko. Początek miesiąca to najlepszy moment, aby poprawić strukturę gleby – zbadać jej odczyn pH, poprawić skład chemiczny i dobrać odpowiednie nawozy. Dobra kondycja podłoża to klucz do wysokich plonów w warzywniku i bujnej roślinności w ogrodzie ozdobnym.
A co z kwasowością gleby? |
|
✅ Zdecydowana większość roślin najlepiej rośnie w glebie o odczynie obojętnym (pH 6,6 – 7,2) lub lekko kwaśnym (pH 5,6 – 6,5). Zbyt kwaśny odczyn pH gleby zrównoważymy m.in. dolomitem, kredzie mielonej – czyli nawozom wapniowym; nazbyt zasadowy – kwaśnym torfem, siarczanami. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze