Reklama

Gleba w dobrej kondycji

24/03/2017 07:48

W marcu przygotowujemy ogród do nowego sezonu. Porządkujemy rabaty i grządki, ale nie tylko. Początek miesiąca to najlepszy moment, aby poprawić strukturę gleby – zbadać jej odczyn pH, poprawić skład chemiczny i dobrać odpowiednie nawozy. Dobra kondycja podłoża to klucz do wysokich plonów w warzywniku i bujnej roślinności w ogrodzie ozdobnym.

A co z kwasowością gleby?

✅ Zdecydowana większość roślin najlepiej rośnie w glebie o odczynie obojętnym (pH 6,6 – 7,2) lub lekko kwaśnym (pH 5,6 – 6,5). Zbyt kwaśny odczyn pH gleby zrównoważymy m.in. dolomitem, kredzie mielonej – czyli nawozom wapniowym; nazbyt zasadowy – kwaśnym torfem, siarczanami.


AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama