Reklama

Głosuj na położne z Podkarpacia!

Do końca lipca br. można było zgłaszać kandydatki do ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. Teraz przedsięwzięcie wkroczyło w fazę głosowania. W tegorocznej edycji pacjentki wytypują 3 najlepsze położne w Polsce oraz najlepsze położne w poszczególnych województwach. O laur zwycięstwa walczą też akuszerki z naszego regionu.

To już 6. edycja konkursu, w którym to pacjentki typują położne z prawdziwym powołaniem i wielkim sercem, potrafiące z ogromną cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszyć kobiecie w czasie oczekiwania na dziecko, momencie jego narodzin i w początkowym okresie po porodzie.

W tym roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę położnych zgłoszonych do realizacji. Jest ich aż 556, z czego do tej pory swój udział w konkursie potwierdziło 510, w tym 40 z Podkarpacia. Na nominowane kandydatki można oddawać głosy do 31 grudnia br., wchodząc na stronę www.poloznanamedal.info. Finalistki zostaną ogłoszone na początku przyszłego roku.

W edycji 2019 byłe województwo przemyskie reprezentować będą panie: Marta Kodra z Fredropola, Dominika Paryła z Przeworska, Katarzyna Sosnowska z Laszek, Aneta Tryniecka z Lubaczowa oraz dwukrotna laureatka tytułu „Położna na medal” w województwie podkarpackim – Dorota Niewęgłowska z Przemyśla. Warto wskazać swoją faworytkę.

Reklama

Konkurs na najlepszą położną w Polsce jest nieodłącznym elementem kampanii społeczno- edukacyjnej o nazwie „Położna na medal”, prowadzonej od 2014 r. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Malucha Alantan, a w gronie patronów merytorycznych znajdują się Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Xyz - niezalogowany 2019-08-15 21:55:53

    Województwo przemyskie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    #pśl - niezalogowany 2019-08-16 06:19:55

    Jest napisane "byłe województwo przemyskie" 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Prawda jest taka ze... - niezalogowany 2019-08-16 13:17:46

    Przykro mi ale żona dwa razy rodziła (w dużym odstępie czasu) i za każdym razem miala potem traumę przez znieczuloce tych pozal sie boshe poloznych. Niestety ale nie możemy oddac głosu na kogoś kto tego nie zaslugije. Szpital na Monte to patologia w każdym oddziale. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama