Do udziału w anonimowej ankiecie zaprosiła mieszkańców gmina Sieniawa. Urzędnicy chcą poznać ich opinie na temat oczekiwanych kierunków rozwoju oraz dotychczas realizowanych przedsięwzięć. Swoimi spostrzeżeniami można się podzielić jeszcze do końca kwietnia.
Sieniawa stanęła przed wyzwaniem opracowania Strategii Rozwoju Miasta i Gminy na kolejne lata. Dlatego chce wziąć pod uwagę zdanie mieszkańców na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej, najpilniejszych potrzeb oraz preferowanych kierunków rozwoju. Pomóc ma w tym ankieta dostępna na stronie urzędu. Po zebraniu opinii wyniki zostaną zaprezentowane opinii publicznej. „Chcielibyśmy, aby opracowywana strategia była wspólnym dziełem, w którym każdy mieszkaniec ma swój udział i w którym odnajduje swoje potrzeby” – zachęcają urzędnicy, prosząc o poświęcenie 5 minut na udzielenie odpowiedzi. Poza podaniem wieku, obecnego zajęcia i miejsca zamieszkania oraz wykształcenia, mieszkańcy pytani są także m.in. o to, jak długo[paywall] zamieszkują na terenie gminy, ale też o aktualną sytuację tejże (np. dostęp do opieki żłobkowej, skuteczność pomocy społecznej, działania na rzecz seniorów, dostęp do zasobów mieszkaniowych, jakość usług medycznych czy bezpieczeństwo). Wypowiedzieć się też można w kwestii stanu infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i turystyczno-wypoczynkowej, jakości powietrza, systemu gospodarowania odpadami, atrakcyjności gminy, stanu dróg, dostępu do internetu czy szans znalezienia zatrudnienia. Ocenie poddany zostaje też wizerunek gminy, jej atrakcyjność inwestycyjna i dotychczasowe działania promocyjne, a także sieć połączeń komunikacyjnych. Urzędnicy proszą też o wskazanie kierunków rozwoju na najbliższe 8 lat i tych obszarów, o których rozwoju gmina powinna pomyśleć w pierwszej kolejności oraz konkretnych zadań, jakie powinny zostać zrealizowane w tym okresie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze