W ubiegły weekend (30 września – 2 października) w Przeworsku odbyło się trzydniowe święto koszykówki. W hali sportowej im. T. Ruta rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Młodzików – Przeworsk Basket Cup o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Gupa A: gospodarze MOSiR Przeworsk, Kadra Podkarpacia 2003, Wisła Kraków, UKS Piątka Lublin, grupa B: Kadet Biała Podlaska, Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola, Regis Wieliczka, MUKS 1811 Tarnów.
W meczach fazy grupowej[paywall] MOSiR Przeworsk najpierw rozgromił Kadrę Podkarpacia 57: 19, a następnie drużynę Piątka Lublin 56:30. W starciu z Wisłą Kraków wygrał 44:39. Tym samym z sześciopunktowym dorobkiem zajął 1. miejsce w grupie. W półfinale przegrał z KK Stalowa Wola 38:51. W meczu o 3. miejsce Wisła Kraków pokonała gospodarza 53:49. Zwycięzcą turnieju została drużyna Regis Wieliczka, która w finale pokonała KK Stalowa Wola wynikiem 75:21. W klasyfikacji końcowej tytuł MVP drużyny MOSiR Przeworsk otrzymał Miłosz Zając, który jednocześnie w tabeli najlepszych strzelców turnieju zajął drugie miejsce z dorobkiem 71 punktów.
1. Regis Wieliczka, 2. Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola, 3. Wisła Kraków, 4. MOSiR Przeworsk, 5. MUKS 1811 Tarnów, 6. Kadet Biała Podlaska, 7. UKS Piątka Lublin, 8. Kadra 2003 Podkarpacie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze