Reklama

Gotowanie z masterchefem. Deser jak marzenie, a na finał pizza [ZDJĘCIA]


W prawdziwą kulinarną przygodę zabrała czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach zwyciężczyni I edycji programu „MasterChef Nastolatki” Martyna Niemiec. Było wspólne szykowanie słodkości i smaczna degustacja pizzy.


Pochodząca z Gniewczyny Łańcuckiej Martyna Niemniec mocno pracowała na tytuł zwyciężczyni pierwszej edycji telewizyjnego show MasterChef Nastolatki. W programie telewizyjnym adresowanym do młodych (13 – 17 lat) pasjonatów kuchni znalazła się nieprzypadkowo, bo gotowanie od zawsze było jej wielką miłością. Dziewczyna zachwyciła jurorów programu (w tym gronie znaleźli się francuski restaurator i mistrz kuchni Michel Moran, gwiazda TVN Dorota Szelągowska i kucharz, gospodarz programów kulinarnych Tomasz Jakubiak) swoim opanowaniem, odważnym łączeniem smaków i niesztampowym sposobem doprawiania swoich dań. Zwycięstwo w programie zapewniły jej: pasta z fety z bazylią, miodem, chlebkiem naan, oliwkami i suszonymi pomidorami; pierś z kaczki z purée z selera i białej czekolady, sosem wiśniowo-winnym i oliwą pietruszkową oraz tartaletka z galaretką jeżynową z ganaszem z białej czekolady, bezą włoską i jeżynami. Już same nazwy mogą przyprawić o zawrót głowy.

Młoda mistrzyni kulinariów zdobyła już sobie grono fanów. Z ochotą też dzieli się z innymi swoimi wskazówkami i przepisami, odpowiadając na zaproszenia do wspólnego gotowania. Jedno z nich przyjęła od uczniów SP w Urzejowicach. Całkiem niedawno wybrali się oni na wycieczkę do Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, gdzie mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Martyną. Tematem przewodnim były desery. Pod okiem kulinarnej mistrzyni[paywall] młodzież przygotowywała pyszne ciasteczka orzechowe z różnymi kremami i dodatkami. Efekt wspólnego działania naprawdę zaskoczył, aromatyczne i atrakcyjne wizualnie słodkości wyszły na piątkę. Na finał uczestnicy otrzymali od dyrektor placówki Ilony Sznajder-Jabłońskiej pamiątkowe gadżety. Ponadto mogli zajrzeć w każdy szkolny kąt i obejrzeć profesjonalne pracownie. Podsumowaniem intensywnych działań była wspólna pizza z Martyną. Gwiazda telewizyjnego show rozdawała uczniom autografy i chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Niecodzienna kulinarna przygoda z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników warsztatów.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/11/2025 14:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama