W prawdziwą kulinarną przygodę zabrała czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach zwyciężczyni I edycji programu „MasterChef Nastolatki” Martyna Niemiec. Było wspólne szykowanie słodkości i smaczna degustacja pizzy.
Pochodząca z Gniewczyny Łańcuckiej Martyna Niemniec mocno pracowała na tytuł zwyciężczyni pierwszej edycji telewizyjnego show MasterChef Nastolatki. W programie telewizyjnym adresowanym do młodych (13 – 17 lat) pasjonatów kuchni znalazła się nieprzypadkowo, bo gotowanie od zawsze było jej wielką miłością. Dziewczyna zachwyciła jurorów programu (w tym gronie znaleźli się francuski restaurator i mistrz kuchni Michel Moran, gwiazda TVN Dorota Szelągowska i kucharz, gospodarz programów kulinarnych Tomasz Jakubiak) swoim opanowaniem, odważnym łączeniem smaków i niesztampowym sposobem doprawiania swoich dań. Zwycięstwo w programie zapewniły jej: pasta z fety z bazylią, miodem, chlebkiem naan, oliwkami i suszonymi pomidorami; pierś z kaczki z purée z selera i białej czekolady, sosem wiśniowo-winnym i oliwą pietruszkową oraz tartaletka z galaretką jeżynową z ganaszem z białej czekolady, bezą włoską i jeżynami. Już same nazwy mogą przyprawić o zawrót głowy.
Młoda mistrzyni kulinariów zdobyła już sobie grono fanów. Z ochotą też dzieli się z innymi swoimi wskazówkami i przepisami, odpowiadając na zaproszenia do wspólnego gotowania. Jedno z nich przyjęła od uczniów SP w Urzejowicach. Całkiem niedawno wybrali się oni na wycieczkę do Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku, gdzie mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Martyną. Tematem przewodnim były desery. Pod okiem kulinarnej mistrzyni[paywall] młodzież przygotowywała pyszne ciasteczka orzechowe z różnymi kremami i dodatkami. Efekt wspólnego działania naprawdę zaskoczył, aromatyczne i atrakcyjne wizualnie słodkości wyszły na piątkę. Na finał uczestnicy otrzymali od dyrektor placówki Ilony Sznajder-Jabłońskiej pamiątkowe gadżety. Ponadto mogli zajrzeć w każdy szkolny kąt i obejrzeć profesjonalne pracownie. Podsumowaniem intensywnych działań była wspólna pizza z Martyną. Gwiazda telewizyjnego show rozdawała uczniom autografy i chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Niecodzienna kulinarna przygoda z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników warsztatów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze