Dzisiaj, 14 marca br., w godzinach porannych wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował na jednym z portali społecznościowych, że jest chory na COVID-19. Przedwczoraj, 12 marca br., gościł w Przemyślu.
„I mnie w końcu dopadło… Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!” – napisał na Twitterze.
Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził tę informację w rozmowie z PAP. Jednocześnie przekazał, że J. Gowin w środę, 10 marca br., przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik był negatywny. Wicepremier z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca br.
Nie wiadomo, kiedy miał robiony kolejny test, ale w piątek, 12 marca br., gościł w Przemyślu. W jego obecności oraz m.in. wiceminister w tym resorcie Anny Korneckiej, prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomieja Druzińskiego, władz: gminy Medyka oraz miast – Sanoka, Mielca, Ustrzyk Dolnych oraz gospodarza spotkania, prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna ogłoszona została wola przystąpienia wspomnianych samorządów do spółki „Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe” Południa. Skutkiem ma być powstanie w tych miejscach ok. 600 tanich mieszkań.
Co dalej? Osoby z tzw. bezpośredniego kontaktu muszą uważać i siebie obserwować. Kto chce, może skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i poinformować o całej sytuacji. Z całą pewnością wskazane jest wszczęcie przez sanepid dochodzenia epidemiologicznego. Pod warunkiem, że służby wicepremiera J. Gowina sporządzą listę osób, z którymi miał bezpośredni kontakt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.4 z lewej jest P. Bakun a o ile mnie wzrok nie myli P. Gowin jest 5 z lewej:)
i wszyscy ręce na brzuch... żebyś pionku myślał że są RAZ gotowi do pracy DWA uczciwi
A kto to jest Gowin? Przecież on każdego zdradzi. Taki typ.
Panie Gowin, może pan tylko tyle, na ile pozwoli panu "łupież", więc, w mojej ocenie, jeździ pan chyba tylko po to, żeby wirusem posiać....przyłożył pan rękę do zbyt dużej liczby ustaw pisowskich, żeby panu teraz można było w cokolwiek wierzyć...proponuję teraz jak zwalcza pan wirusa, zająć sie hodowla rybek w akwarium, najlepiej jak w życiu, hoduje się Gupiki, w sumie trochę nazwa tych rybek pasuje do pana
Nie maja sie panowie i panie z czego cieszyc.Ja bym sie zaczela bac, bo chce zyc.Najlepiej sie do. nie zblizac.
Sezon grypowy czas zacząć. Gowin to chyba najbardziej racjonalny człowiek w tym nierządzie. Dzięki za pomoc w budowie mieszkań dla młodych. Takie programy pobudzają gospodarkę bo jednocześnie nakręcają przemysł budowlany. Na tym powinno opierać się wsparcie dla rodzin a nie jakieś 500 plus dla meneli.
Pytanie merytoryczne- gdzie będą te bloki? Czy benzyna na państwowym Orlenie jest tańsza? Czy gaz z państwowego pgnig jest tańszy?Czy rachunki z państwowego pge mamy niższe? A nowe mieszkania będą tańsze?
4 z lewej jest P. Bakun a o ile mnie wzrok nie myli P. Gowin jest 5 z lewej:)
Tak jest, poprawione!
i wszyscy ręce na brzuch... żebyś pionku myślał że są RAZ gotowi do pracy DWA uczciwi