Reklama

Gowin chory na COVID-19. Przedwczoraj był w Przemyślu

Dzisiaj, 14 marca br., w godzinach porannych wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował na jednym z portali społecznościowych, że jest chory na COVID-19. Przedwczoraj, 12 marca br., gościł w Przemyślu.

„I mnie w końcu dopadło… Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!” – napisał na Twitterze.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził tę informację w rozmowie z PAP. Jednocześnie przekazał, że J. Gowin w środę, 10 marca br., przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik był negatywny. Wicepremier z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca br.

Reklama

Nie wiadomo, kiedy miał robiony kolejny test, ale w piątek, 12 marca br., gościł w Przemyślu. W jego obecności oraz m.in. wiceminister w tym resorcie Anny Korneckiej, prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomieja Druzińskiego, władz: gminy Medyka oraz miast – Sanoka, Mielca, Ustrzyk Dolnych oraz gospodarza spotkania, prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna ogłoszona została wola przystąpienia wspomnianych samorządów do spółki „Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe” Południa. Skutkiem ma być powstanie w tych miejscach ok. 600 tanich mieszkań.

Co dalej? Osoby z tzw. bezpośredniego kontaktu muszą uważać i siebie obserwować. Kto chce, może skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i poinformować o całej sytuacji. Z całą pewnością wskazane jest wszczęcie przez sanepid dochodzenia epidemiologicznego. Pod warunkiem, że służby wicepremiera J. Gowina sporządzą listę osób, z którymi miał bezpośredni kontakt.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Spostrzegawczy - niezalogowany 2021-03-14 12:37:31

    4 z lewej jest P. Bakun a o ile mnie wzrok nie myli P. Gowin jest 5 z lewej:) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Red. - niezalogowany 2021-03-14 13:06:04

    Tak jest, poprawione!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anty - niezalogowany 2021-03-14 14:29:04

    i wszyscy ręce na brzuch... żebyś pionku myślał że są RAZ gotowi do pracy DWA uczciwi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama