Wracający po rocznej nieobecności na mapie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu Grom Wyszatyce wygrał przedsezonowy turniej o Puchar Wójta Gminy Żurawica. Obchodzący w br. 95-lecie istnienia klub, który wychował m.in. Dariusza, Waldemara czy Witolda Jarochów, w pokonanym polu pozostawił kilka wyżej notowanych rywali.
Impreza odbyła się na stadionie w Wyszatycach i początkowo miała zgromadzić na stracie osiem zespołów, komplet z terenu gminy Żurawica. Obok gospodarzy, zagrać miały: Tęcza Kosienice (klasa A), Gwiazda Maćkowice (klasa A), LKS Batycze (klasa A), Żurawianka Żurawica (klasa B), Rada Orzechowce (klasa B), Czarni Bolestraszyce (klasa B) oraz Zryw Buszkowiczki. Dwie ostatnie z przyczyn obiektywnych nie pojawiły się na turnieju, więc do zmagań przystąpiło sześć ekip. Pierwotnie miały być dwie 4-zespołowe grupy, ale finalnie zdecydowano o grze „każdy z każdym”. Na papierze faworytem była kosienicka Tęcza, która w zakończonym niedawno sezonie 2021 – 2022 zajęła w grupie przemyskiej klasy A trzecie miejsce. Co innego jednak teoria, co innego praktyka. Okazało się, że rej wodziły drużyny niżej notowane. Od razu dodać trzeba, że nie wszystkie (a w zasadzie większość) ekipy wystąpiły w optymalnych składach.
Padło niewiele bramek, nie było futbolowej wirtuozerii, ale nie ma się co dziwić, bo każdy zespół musiał odpowiednio rozłożyć siły. Wszak rozegrać jednego dnia aż pięć spotkań, to wyczyn nie lada. Co prawda mecze trwały 30 minut, ale razy pięć, daje aż 250 minut na zielonej murawie…
Wyszatycki Grom, który w minionym sezonie znikł (na szczęście na chwilę) z piłkarskiej mapy w naszym regionie, a od następnego występować będzie w grupie przemyskiej klasy B, wygrał zasłużenie. Odniósł trzy zwycięstwa, dwa mecze remisując. Stracił ledwie jedną bramkę. – To cieszy. Ale najbardziej fakt, że wracamy na okręgowe boiska. Przygotowujemy się do sezonu od czerwca. Ważną rolę odegrali nasi kibice, którzy czuli już głód piłki. Mówili, że liga bez Wyszatyc, to jak ręka bez palców – opisowo rzekł prezes klubu Bogusław Bednarz. Nie bez kozery powiedział o kibicach, bo ci nie zawiedli, w sporej liczbie odwiedzając stadion swojego Gromu. Gromu, którego mottem jest hasło: „Od kołyski aż po grób, jeden w sercu tylko klub”.
Puchar kapitanowi ekipy z Wyszatyc Grzegorzowi Dudkowi wręczył wójt gminy Zurawica Tomasz Szeleszczuk. Wspólnie z prezesem B. Bednarzem okolicznościowymi statuetkami obdarowali także najlepszego strzelca turnieju, którym został napastnik beniaminka grupy przemyskiej klasy A Tomasza Sidora oraz najlepszego bramkarza zmagań. Został nim Piotr Lizak, strzegący bramki Gromu Wyszatyce. Wszystkie zespołu, w zależności od zajętej lokaty, otrzymały w nagrodę komplety piłek.
Zwycięzca imprezy, Grom Wyszatyce wystąpił w składzie: Paweł Szklarz, Piotr Lizak (bramkarze) oraz Daniel Łaskarzewski, Damian Woźny, Grzegorz Dudek, Dawid Radochoński, Mateusz Winiarski, Wiktor Musak, Krystian Hamryszczak, Maciej Hamryszczak, Szymon Szydło, Mariusz Obszarny, Paweł Stachura, Dariusz Kiełtyka, Kacper Kałafut, Krzysztof Stachyra, Przemysław Sałdan, Kamil Pasemko, Radosław Lewicki, Daniel Stecyk i Bartłomiej Mrozek.
Warto dodać, że podczas imprezy prowadzona była zbiórka na rzecz malutkiej Poli Matuszek, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Pola to córeczka przyjaciela z boiska zawodników Gromu Wyszatyce.
Wyniki:
LKS Batycze – Grom 1:1, Żurawianka – Rada 0:1, Tęcza – Gwiazda 1:1, Grom – Rada 1:0, LKS Batycze – Żurawianka 0:1, Tęcza – Grom 0:0, Gwiazda – Żurawianka 0:1, Tęcza – Rada 1:1, LKS Batycze – Gwiazda 3:0, Żurawianka – Grom 0:1, LKS Batycze – Rada 2:0, Grom – Gwiazda 2:0, LKS Batycze – Tęcza 2:0, Tęcza – Żurawianka 1:0, Gwiazda – Rada 0:3 walkower.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze