2 tys. 560 zł łącznie zapłaci były wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar za naruszenie nietykalności Alberta Dworaka, mieszkańca tej miejscowości. Umorzony został natomiast wyrok Sądu Rejonowego w Jarosławiu o zniszczeniu mienia, czyli dewastacji telefonu komórkowego pokrzywdzonego. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Przemyślu i jest prawomocny.
Sprawa ciągnęła się prawie 6 lat. Rozpoczęła się jeszcze w 2016 r., kiedy A. Dworak oskarżył ówczesnego wójta gminy Wiązownica M. Ryznara m.in. o pobicie.
W 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie. Odwołali się od niego obaj.
Były wójt domagał się uniewinnienia. A. Dworak – zmiany kary na wyższą[paywall], nawiązki 10 tys. zł, pokrycia kosztów zastępstwa procesowego oraz osiem miesięcy więzienia w zwieszeniu na 3 lata.
Sąd Okręgowy w Przemyślu złagodził wyrok wydany przez jarosławski sąd rejonowy. Były wójt gminy Wiązownica zapłaci karę grzywny w wysokości 2 tys. 400 zł za naruszenie nietykalności A. Dworaka oraz połowę kosztów sądowych, czyli 160 zł. Połowę kosztów zapłaci A. Dworak.
Sąd umorzył wyrok w części dotyczącej zniszczenia telefonu. Sąd zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu na wykroczenie, a to uległo przedawnieniu, dlatego wyrok w części dotyczącej zniszczenia telefonu został umorzony.
– Mam satysfakcję, że po tylu latach, mocnych oskarżeniach, obietnicach zamknięcia mnie w więzieniu, sąd na podstawie zgromadzonych dowodów, które zostały dopuszczone, bardzo obiektywnie to ocenił – stwierdził po ogłoszeniu wyroku M. Ryznar.
Wyrok jest prawomocny. Przysługuje od niego kasacja, ale ta nie wstrzymuje jego wykonania. Na razie żadna ze stron nie zapowiadała jej złożenia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To ma być wyrok?To jest śmiech na sali!
2 560 złotych?Co to jest dla niego?
To ma być wyrok?To jest śmiech na sali!