Po raz trzeci w Wielki Piątek harcerze z przemyskiego hufca uczestniczyli w drodze krzyżowej na Tarnicę (1346 m n.p.m.). W tym roku wzięło w niej udział 100 harcerzy reprezentując wszystkie drużyny, które działają na terenie Hufca Ziemi Przemyskiej.
– Oprócz brzozowego krzyża, który był niesiony podczas nabożeństwa[paywall], każdy z nas w sercu niósł swój własny krzyż, żeby po Zmartwychwstaniu Pańskim stać się lepszym człowiekiem – mówi Marcin Czajkowski, zastępca komendanta hufca.
Harcerze wyruszyli z Wołosatego. Dołączyli do nich pielgrzymi z różnych części Polski i razem z nimi wędrowali na szczyt. Oprawę duchową zapewnili klerycy z Wyższego Seminarium Duchowego w Przemyślu,
– Idąc, czuliśmy na sobie promienie słońca, które oświetlało nam drogę i topiło zalegające resztki śniegu na szlaku. Wyjście na szczyt po oblodzonej miejscami ziemi był trudny. Wędrujących w tym roku pielgrzymów było więcej niż w minionym roku – podsumowuje M. Czajkowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze