Reklama

Harcerze wędrowali za krzyżem na Tarnicę

29/03/2016 15:03

Po raz trzeci w Wielki Piątek harcerze z przemyskiego hufca uczestniczyli w drodze krzyżowej na Tarnicę (1346 m n.p.m.). W tym roku wzięło w niej udział 100 harcerzy reprezentując wszystkie drużyny, które działają na terenie Hufca Ziemi Przemyskiej.

– Oprócz brzozowego krzyża, który był niesiony podczas nabożeństwa[paywall], każdy z nas w sercu niósł swój własny krzyż, żeby po Zmartwychwstaniu Pańskim stać się lepszym człowiekiem – mówi Marcin Czajkowski, zastępca komendanta hufca. 

Harcerze wyruszyli z Wołosatego. Dołączyli do nich pielgrzymi z różnych części Polski i razem z nimi wędrowali na szczyt. Oprawę duchową zapewnili klerycy z Wyższego Seminarium Duchowego w Przemyślu,

– Idąc, czuliśmy na sobie promienie słońca, które oświetlało nam drogę i topiło zalegające resztki śniegu na szlaku. Wyjście na szczyt po oblodzonej miejscami ziemi był trudny. Wędrujących w tym roku pielgrzymów było więcej niż w minionym roku – podsumowuje M. Czajkowski.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości