W ubiegłym tygodniu na skwerku przy ulicy Ratuszowej (obok parkingu muzeum) pojawiła się plenerowa wystawa „Ku nowoczesności – kresy niepodległe 1919 – 1939”.
Ekspozycja przygotowana przez warszawski „Dom spotkań z historią” została zrealizowana w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Tematem jest historia rozwoju i ożywienia gospodarczego Kresów w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorzy chcieli w ten sposób przypomnieć wybrane aspekty modernizacji tych terenów.
Spektakularne inwestycje, osiągnięcia modernistycznej architektury, wielkie wydarzenia handlowe, sportowe i kulturalne II Rzeczypospolitej. Prezentowany materiał ikonograficzny i tekstowy zainteresuje nie tylko środowiska kresowe, ale jest również lekcją historii dla młodych pokoleń.
Na uwagę zasługuje też forma prezentacji, nawiązująca do słupów ogłoszeniowych albo popularnych w okresie przedwojennym kiosków zwanych trafikami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze