Reklama

Italia zamarła. Nie nadążają z wywożeniem trumien...

Z Włoch dochodzą coraz tragiczniejsze informacje dotyczące zakażeń COVID-19. Do 30 marca br. zmarło tam aż 10 tys. 779 osób. To o wiele więcej niż w Chinach. Anna Roman, pochodząca z Żurawicy, mieszka od wielu lat na Sycylii. Tam jest bezpieczniej, ale jest naocznym świadkiem włoskiej tragedii.

Od początku epidemii (do 30 marca br.) zostało we Włoszech zakażonych 74 tys. osób, zmarło prawie 11 tys. osób. W ostatnich dniach w ciągu doby diagnozuje się tysiące nowych przypadków koronawriusa,  umierają setki osób. Śmiertelność we Włoszech przekroczyła tę w Chinach[paywall].

Tragiczna sytuacja panuje przede wszystkim w północnych Włoszech. Zwłaszcza w Lombardii. Odpowiedzialne służby nie nadążają z wywożeniem trumien. Media na Półwyspie Apenińskim mówią o „transportach grozy”. W pierwszym wywieziono 60 trumien. Do akcji zostało zaangażowanych 15 ciężarówek i 50 żołnierzy. Przewiezienie ciał do innych miast w celu przeprowadzenia kremacji jest konieczne, bo służby w Lombardii nie są w stanie wykonać wszystkich czynności. Brakuje miejsc w kostnicach w rejonie Bergamo. Jak poinformował zarządzający cmentarzami w Bergamo Giacomo Angeloni, miejskie krematorium pracuje 24 godziny na dobę, zajmując się kremacją 24 ciał na dzień – to dwukrotnie więcej niż w normalny dzień. Nocne zdjęcia kolumny pojazdów tamtejsze media określają jako jeden z najbardziej przerażających obrazów.

Reklama

Życie zmieniło bieg

Anna Roman mieszka na Sycylii, największej włoskiej wyspie, od 11 lat. W miejscowości Torrenova, która znajduje się ok. 130 km od Palermo. – Sytuacja jest zła, choć ten region Sycylii uchodzi za jeden z bezpieczniejszych, jeśli chodzi o liczbę przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie stwierdzono ich u nas około 200 – powiedziała nam pani Anna. – Byłoby ich mniej, gdyby nie fakt, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni, według nieoficjalnych źródeł, ogromna liczba osób uciekła z północnych rejonów Włoch na południe. Pojawiły się informacje, że to około 20 tysięcy osób. Każdy, kto przyjeżdża do jakiejkolwiek miejscowości, ma obowiązek zgłosić to do odpowiednich służb porządkowych i odbyć 14-dniowy okres kwarantanny. Od około trzech tygodni sytuacja jest tragiczna – relacjonuje. – Mieszkańcy każdej, nawet najmniejszej miejscowości, boją się wychodzić z domów. Życie tutaj zupełnie się zmieniło. Opustoszały ulice, place zabaw, restauracje, bary i lokale, promenady, gdzie zazwyczaj można było zobaczyć mnóstwo ludzi. Odwołane są loty z Włoch i do Włoch ze wszystkich lotnisk. Została niewielka liczba połączeń kolejowych, mocno wstrzymano ruch drogowy – dodała.

Przykłady bezradności wobec zaistniałej sytuacji, ale też często absurdalnych zachowań ludzi, którzy często chyba nie zdają sobie sprawy, w jak ciężkiej sytuacji się znaleźliśmy, można mnożyć. Jeśli ludzie zarówno tu, w Italii, jak i na całym świecie nie zrozumieją powagi sytuacji, będziemy cierpieć jeszcze wiele miesięcy – podsumowała A. Roman.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-03 19:53:48

    Każdy kraj w którym ludzie oddają się niepotrzebnemu zabijaniu zwierząt, będzie musiał cierpieć z powodu wojen i epidemii zsyłanych przez materialna Naturę !!!YOUTUBE.COM - POSITIVE VIBRATION - PRZEZNACZENIE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-03 20:07:20

    UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-03 20:08:49

    YOUTUBE.COM - KONIEC Z MIĘSEM LEKTOR PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości