Reklama

IV Jarosławska Gala Sportu. UKS Tramp najpopularniejszy [ZDJĘCIA]

21/02/2020 10:15

Już po raz czwarty wraz z początkiem roku jarosławskie środowisko sportowe spotyka się na uroczystej gali organizowanej przez tutejszy urząd miasta. W tym roku zaprezentowano tu najpopularniejszego sportowca i trenera w mieście, nagrodzono sukcesy indywidualne i drużynowe, a Piotr Pajda odebrał odznakę „Zasłużony dla Sportu Jarosławskiego”.

Wsparcie miejskiego sportu przez jarosławki ratusz nie jest tajemnicą. Jedną z jego form są działania promocyjne, takie właśnie jak Jarosławska Gala Sportu, która w ubiegły piątek, 14 lutego, odbyła się już po raz czwarty. Jak zwykle była to okazja nie tylko do nagrodzenia wyróżniających się postaci czy klubów, ale także do integracji[paywall] środowiska oraz wymiany poglądów i doświadczeń.

Najpopularniejsi

Jarosławska Gala Sportu jest jednak przede wszystkim ukoronowaniem całorocznej pracy sportowców, formą docenienia ich osiągnięć, stąd część oficjalną piątkowego spotkania zdominowało przekazanie nagród i wyróżnień. W pierwszej kolejności ogłoszono najpopularniejszych sportowców i trenerów miasta. Po raz kolejny wyniki przeprowadzonego wśród mieszańców plebiscytu pokazały, że sukcesy chodzą parami – tak jak rok wcześniej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci PKS FRAC Kolpinga, tak w tym roku  łuczniczego klubu UKS Tramp Jarosław. Najpopularniejszym sportowcem została broniąca barw tego klubu Sylwia Zając. Wśród trenerów analogiczne wyróżnienie odebrał pracujący na co dzień także z Sylwią Paweł Dernoga, który przy odbieraniu nagrody popisał się elokwencją i dowcipem, za zachętą prowadzących galę Barbary Wilk i Artura Świątka żartobliwie opowiadając o swojej dyscyplinie i jej związkach – co naturalne w walentynki – z Amorem.  

Reklama

Pajda doceniony

Podczas gali pamiątkowymi statuetkami obdarowano również najlepszych zawodników wytypowanych przez kluby oraz zawodników z najlepszymi wynikami sportowymi w kategoriach seniorskiej i młodzieżowej. W tej części przyznano 18 nagród. Zgodnie z tradycją gali burmistrz wręczył też roczne stypendia sportowe (48 osób) oraz jednorazowe nagrody (13 osób) za wysokie osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku. Swego rodzaju zwieńczeniem oficjalnej części spotkania było natomiast wręczenie trenerowi MKS „SAN-Pajda” Volleyball Team Piotrowi Pajdzie prestiżowej odznaki „Zasłużony dla Sportu Jarosławskiego”. Przekazując to wyróżnienie, burmistrz Waldemar Paluch nie szczędził słów uznania pod adresem swego długoletniego współpracownika, podkreślając, że skuteczny model finansowania sportu w jarosławskim magistracie to w dużej mierze właśnie jego zasługa.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama