Reklama

Jan Kanty Pawluśkiewicz – artysta wszechstronny

Drugą miłością, oprócz muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, dla uznanego kompozytora i pianisty Jana Kantego Pawluśkiewicza od zawsze było malarstwo.

Umiłowanie do rysunku sprawiło, że wybrał się na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się malarstwem, grafiką i rzeźbą. Dowodem tej nieprzemijającej miłości jest wystawa jego autorstwa, zatytułowana Voyage, której wernisaż odbędzie się 9 marca (najbliższy poniedziałek), o g. 18 w galerii Zamku Kazimierzowskiego. Jest ona elementem, realizowanego przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, cyklu „Zamkowe Teatralia”. Na ekspozycji, prezentowanej dotąd w Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy czy Olsztynie, zobaczymy przede wszystkim nowe cykle prac, powstałe w ciągu ostatnich 3 lat. Klimatyczne obrazy przenoszą odbiorcę w wykreowany przez autora, pełen radości i magii baśniowy świat. Wystawa ta to na dobrą sprawę efekt podróży artysty do zakamarków własnej wyobraźni oraz przestrzeni i miejsc, do których chętnie powraca. Jan Kanty Pawluśkiewicz jest twórcą techniki żel-art, która polega na wypełnianiu obrazów pojedynczymi kropkami żelowymi. Prezentowane na ekspozycji w Galerii Zamek obrazy zbudował więc, używając przede wszystkim hinduskich żeli rysunkowych, będących technologiczną nowinką wśród materiałów malarskich. Efekt warto zobaczyć.

Zaraz po wernisażu, o g. 18.45, odbędzie się spotkanie autorskie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, którego częścią będzie projekcja filmu z pokazu malarstwa artysty na fasadzie Teatru Starego w Krakowie. Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Główny bohater wieczoru wykona dla zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności kilka utworów muzycznych.

Reklama


Jedna z prac artysty.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama