Puszyste niczym pianka placuszki sprawdzą się jako pozycja na słodkie śniadanie, podwieczorek lub kolację.
Składniki:
5 łyżek mąki pszennej tortowej,
2-3 łyżki mleka,
2 żółtka,
1 łyżeczka drobnego cukru do wypieków,
1 łyżka oleju,
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
0,5 łyżeczki świeżo otartej skórki z cytryny.
Na pianę:
3 białka,
2 łyżki drobnego cukru do wypieków,
szczypta soli.
Przygotowanie:
Żółtka, cukier, mleko, olej roślinny i skórkę cytryny przełożyć do miski i dokładnie wymieszać. Dodać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia - zmiksować na jednolitą masę.
W drugiej misce na sztywną pianę ubić białka z solą. Następnie, nie przerywając ubijania dodawać niewielkimi partiami cukier. Kiedy piana będzie gotowa - błyszcząca i jednolita, bez drobinek cukru - należy delikatnie połączyć ją z masą jajeczną.
Z gotowego ciasta dużą łyżką odmierzać porcje i wykładać je na rozgrzaną patelnię z nieprzywierająca powłoką, dodatkowo posmarowaną niewielką ilością tłuszczu. Zmniejszyć ogień do minimum i smażyć pod przykryciem na złoty kolor z obu stron.
Podawać prosto z patelni z ulubionymi dodatkami.
AM
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze