W tegorocznej edycji konkursu dla młodych miłośników programowania wzięło udział ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się uczniowie z Jarosławia i Dębicy. Organizatorzy już teraz zapewniają, że planują kolejną edycję.
Finał konkursu „web.Master podkarpacki” odbył się 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. 30 uczniów podzielonych na dwie kategorie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne walczyło o tytuł podkarpackiego „web.Mastera”.
W etapie stacjonarnym sprawdzono, czy potrafią zastosować posiadaną wiedzę z zakresu programowania stron internetowych w praktyce. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Paweł Michalski z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu. Najlepszym webmasterem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się Maksymilian Kania z Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy. Uczeń ten uzyskał możliwie maksymalną liczbą punktów, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Uczestnicy udowodnili, że ich umiejętności są na wysokim poziomie, a do konkursu podeszli z pasją i zaangażowaniem.
–Udało nam się zebrać najlepszych młodych programistów, którzy są wyjątkowo dobrzy w projektowaniu stron. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że konkurs budzi tak duże zainteresowanie – mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Finaliści w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze