Reklama

Jarosławianin podkarpackim web.Masterem!

W tegorocznej edycji konkursu dla młodych miłośników programowania wzięło udział ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się uczniowie z Jarosławia i Dębicy. Organizatorzy już teraz zapewniają, że planują kolejną edycję.

Finał konkursu „web.Master podkarpacki” odbył się 21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. 30 uczniów podzielonych na dwie kategorie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne walczyło o tytuł podkarpackiego „web.Mastera”.

W etapie stacjonarnym sprawdzono, czy potrafią zastosować posiadaną wiedzę z zakresu programowania stron internetowych w praktyce. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Paweł Michalski z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu. Najlepszym webmasterem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się Maksymilian Kania z Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy. Uczeń ten uzyskał możliwie maksymalną liczbą punktów, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.

Uczestnicy udowodnili, że ich umiejętności są na wysokim poziomie, a do konkursu podeszli z pasją i zaangażowaniem.

–Udało nam się zebrać najlepszych młodych programistów, którzy są wyjątkowo dobrzy w projektowaniu stron. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że konkurs budzi tak duże zainteresowanie – mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.


Finaliści w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.

Web.Master podkarpacki składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich został przeprowadzony za pomocą platformy e-learningowej, przygotowanej przez Ideo Sp. z o. o. – partnera technologicznego wydarzenia. Finał sprawdził zaś umiejętności praktyczne uczniów. Oprócz nagród, najlepsi uczniowie otrzymali propozycję odbycia stażu lub praktyk w Ideo Sp. z o.o. Ponadto finaliści w kategorii gimnazjum walczyli o dodatkowe punkty do świadectwa ukończenia szkoły.

– Informatyką interesuję się od 6 klasy szkoły podstawowej. Zacząłem programowanie od C++, a teraz interesuję się też witrynami internetowymi. W gimnazjum zacząłem brać udział w różnych konkursach i cały czas takich konkursów szukam. Sądzę, że właśnie z programowaniem będę wiązał swoją przyszłość zawodową – mówi Jakub Świstak, uczeń Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle, który codziennie poświęca kilka godzin na rozwijanie swojej pasji.

Organizatorami konkursu są Instytut rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości