W Zamościu odbył się krajowy turniej badmintona w kategoriach młodzieżowych, w którym udział wzięli reprezentanci dwóch klubów z naszego regionu – trzyosobowa grupa młodych badmintonistek Jarosławskiego Klubu Badmintona oraz dwójka przedstawicieli SSKS Badminton Przemyśl. Po raz kolejny zaprezentowali się znakomicie, zdobywając kilka miejsc na podium.
Jarosławski klub w kategorii młodziczek (U-15) reprezentowały: Magdalena Drak, Amelia Madaj i Oliwia Czogała. Wszystkie wystąpiły w grze singlowej. Wszystkie trzy wyszły z grupy eliminacyjnej. Warto wspomnieć o znakomitym, dramatycznym pojedynku o 2. miejsce (i awans dalej) w swojej grupie, jaki stoczyła M. Drak. Pokonała w nim po trzech setach (21:14, 17:21, 21:17) Marię Brzozowską z Górnika Łęczna. Do ćwierćfinału awansowała tylko A. Madaj, która miała wolny los w 1/8. Tam spotkała się z Anną Stoch (UKS Orły Zakopane) i musiała uznać jej wyższość, przegrywając 0:2.
Młode jarosławianki wystąpiły także w grze deblowej i mieszanej. W tej pierwszej Oliwia Czogała zagrała z Wiktorią Surowiec (UKS Wilga Widełka). Duet ten dotarł do półfinału i wywalczył brązowy medal. W finale natomiast znalazła się Amelia Madaj, która zagrała w parze z Julią Stopą (UKS Kiko Zamość). Tam uległy parze Cybulska – Haładus (Bennica Kędzierzyn-Koźle/Górnik Łęczna). Dziewczęta zagrały również w mikście. Partnerem Oliwii był Franciszek Trzeciak, Amelii – Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl). Oliwi i Frankowi się nie poszczęściło i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Za to Amelia z Olkiem przeszli przez turniej par mieszanych jak burza i wygrali całą rywalizację! W finale nie dali szans parze Antoni Miotła – Antonina Cybulska (Beninca/Górnik), pokonując ich 2:0.
Warto dodać, że Amelia i Oliwia rozegrały jednego dnia aż 11 meczów w trzech konkurencjach.
Przemyski duet także zawojował Zamość. O znakomitym występie A. Bandrowicza w parze z A. Madaj napisaliśmy wyżej. Olek wystąpił także w singlu w kategorii młodzików (U-15). I w tej rywalizacji także błysnął. Pewnie wygrał zmagania grupowe, potem kolejne potycki rozstrzygał na swoją korzyść i dotarł do finału. Tam po zaciętym, trzysetowym meczu musiał uznać wyższość Antoniego Miotły z Górnik Łęczna, przegrywając 1:2 (9:21, 21:15, 14:21).
W Zamościu znakomicie spisał się również junior SSKS Badminton Przemyśl Szymon „Loczek” Kazimir, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium! W grze pojedynczej, rozgrywanej systemem „każdy z każdym”, nie miał sobie równych, wygrywając jako jedyny wszystkie mecze. Pokonał zawodników z: UKS Kiko Zamość, UKS Jedynka Tarnogród oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Podobnie było w grze mieszanej. „Loczek” wystąpił w duecie z Arletą Grabowską (UKS Kiko Zamość) i wspólnie wygrali wszystkie mecze, bezapelacyjnie zdobywając pierwsze miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze