Reklama

Jarosławianki i przemyślanie zawojowali Zamość

W Zamościu odbył się krajowy turniej badmintona w kategoriach młodzieżowych, w którym udział wzięli reprezentanci dwóch klubów z naszego regionu – trzyosobowa grupa młodych badmintonistek Jarosławskiego Klubu Badmintona oraz dwójka przedstawicieli SSKS Badminton Przemyśl. Po raz kolejny zaprezentowali się znakomicie, zdobywając kilka miejsc na podium.

Jarosławski klub w kategorii młodziczek (U-15) reprezentowały: Magdalena Drak, Amelia Madaj i Oliwia Czogała. Wszystkie wystąpiły w grze singlowej. Wszystkie trzy wyszły z grupy eliminacyjnej. Warto wspomnieć o znakomitym, dramatycznym pojedynku o 2. miejsce (i awans dalej) w swojej grupie, jaki stoczyła M. Drak. Pokonała w nim po trzech setach (21:14, 17:21, 21:17) Marię Brzozowską z Górnika Łęczna. Do ćwierćfinału awansowała tylko A. Madaj, która miała wolny los w 1/8. Tam spotkała się z Anną Stoch (UKS Orły Zakopane) i musiała uznać jej wyższość, przegrywając 0:2.

Młode jarosławianki wystąpiły także w grze deblowej i mieszanej. W tej pierwszej Oliwia Czogała zagrała z Wiktorią Surowiec (UKS Wilga Widełka). Duet ten dotarł do półfinału i wywalczył brązowy medal. W finale natomiast znalazła się Amelia Madaj, która zagrała w parze z Julią Stopą (UKS Kiko Zamość). Tam uległy parze Cybulska – Haładus (Bennica Kędzierzyn-Koźle/Górnik Łęczna). Dziewczęta zagrały również w mikście. Partnerem Oliwii był Franciszek Trzeciak, Amelii – Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl). Oliwi i Frankowi się nie poszczęściło i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Za to Amelia z Olkiem przeszli przez turniej par mieszanych jak burza i wygrali całą rywalizację! W finale nie dali szans parze Antoni Miotła – Antonina Cybulska (Beninca/Górnik), pokonując ich 2:0.

Reklama

Warto dodać, że Amelia i Oliwia rozegrały jednego dnia aż 11 meczów w trzech konkurencjach.

Przemyski duet także zawojował Zamość. O znakomitym występie A. Bandrowicza w parze z A. Madaj napisaliśmy wyżej. Olek wystąpił także w singlu w kategorii młodzików (U-15). I w tej rywalizacji także błysnął. Pewnie wygrał zmagania grupowe, potem kolejne potycki rozstrzygał na swoją korzyść i dotarł do finału. Tam po zaciętym, trzysetowym meczu musiał uznać wyższość Antoniego Miotły z Górnik Łęczna, przegrywając 1:2 (9:21, 21:15, 14:21).

Reklama

W Zamościu znakomicie spisał się również junior SSKS Badminton Przemyśl Szymon „Loczek” Kazimir, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium! W grze pojedynczej, rozgrywanej systemem „każdy z każdym”, nie miał sobie równych, wygrywając jako jedyny wszystkie mecze. Pokonał zawodników z: UKS Kiko Zamość, UKS Jedynka Tarnogród oraz Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Podobnie było w grze mieszanej. „Loczek” wystąpił w duecie z Arletą Grabowską (UKS Kiko Zamość) i wspólnie wygrali wszystkie mecze, bezapelacyjnie zdobywając pierwsze miejsce.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2025 11:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama