Koszykarze AZS PWSTE Jarosław odnieśli trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich meczach. Dzisiejszego (22 stycznia br.) wieczoru w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego nie dali większych szans outsiderowi II-ligowej tabeli MUKS 1811 Unii Tarnów.
Ekipa z Tarnowa do tej pory przegrała wszystkie spotkania. Przed meczem w Jarosławiu szesnaście. Po meczu w hali im. Burmistrza Adolfa Dietziusa siedemnaście. Oddać im trzeba jedno: przeciwko beniaminkowi zaprezentowali się nad wyraz ambitnie. Z ogromną wolą walki, dzięki której długo potrafili utrzymywać przyzwoity wynik.
Pojedynek otworzył celnym lay up’em Cezary Gumiński, ale „trójką” odpowiedział Błażej Karlik. Do 6. min to goście częściej byli[paywall] na prowadzeniu. Przede wszystkim dzięki skuteczności znanego z występów w nieistniejącym już Zniczu Jacka Sulowskiego. Po jego akcji 2+1 w 4. min było 11:14, a po dwóch osobistych w 6. min – 14:16. To było ostatnie prowadzenie tarnowian w tej potyczce. Bardzo skutecznie i efektywnie grający (eval: 25) Łukasz Krawiec na 29 s przed końcem kwarty otwarcia odpalił zza linii 6,75 m i akademicy odskoczyli na 25:20. W 13. min akcją 2+1 popisał się tym razem C. Gumiński i przewaga wzrosła – 31:22. Tylko raz, w 17. min po trafieniu Jakuba Iskry, przyjezdni zdołali zbliżyć się na niebezpieczną odległość – 34:32. Końcówkę jarosławianie wygrali jednak 8:2 i po 20 minutach przewodzili 42:34.
III ćwiartka była jeszcze w miarę równa. Gospodarze oczywiście w pełni panowali nad wydarzeniami, ale przed decydującymi 10 minutami goście mogli mieć jeszcze nadzieję. Najwyżej w tej odsłonie miejscowi przeważali w 27. min, kiedy nie pomylił się Artur Mikołajko i wywindował przewagę do 15 punktów – 56:41. 30. min – 62:51.
Całą sprawę zespół Tomasza Fortuny załatwił w pierwszych 3 minutach decydującej kwarty. Wygrali je 9:0. Po dwóch punktach z linii rzutów wolnych Łukasza Argasińskiego wygrywali 71:51 i do końca pisali bardzo pozytywny dla siebie scenariusz.
AZS PWSTE Jarosław – MUKS 1811 Unia Tarnów 89:65 (25:22, 17:12, 20:17, 27:14)
Punkty: Ł. Krawiec 19 (3x3), C. Gumiński 17 (2x3), A. Mikołajko 14 (1x3), K. Kuśmierz 9 (1x3), B. Reichert 8 (2x3), K. Strzępek 6, Ł. Argasiński 4, W. Majka 4, P. Bielecki 3 (1x3), P. Buszta 3 (1x3), K. Suliba 2 (AZS PWSTE); J. Sulowski 19 (3x3), B. Karlik 15 (2x3), J. Iskra 11 (1x3), P. Hałka 8 (1x3), A. Schabowski 4, M. Moskal 3 (1x3), O. Bona 2, P. Słapiński 2, D. Niemczura 1, A. Boduch 0, P. Targoński 0 (MUKS).
Sędziowali: Michał Kurcz i Łukasz Oleksy (obaj z Krakowa). Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze