Reklama

Jedna osoba zmarła, 6 wyzdrowiało. 32 nowe przypadki koronawirusa

05/08/2020 17:11

Mamy cztery ogniska koronawirusa w Przemyślu i powiecie przemyskim.

Z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Kobieta przebywała w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim i tam zmarła 2 sierpnia. Informację o jej śmierci sanepid podał dzisiaj.

Wyzdrowiało kolejne 6 osób. To 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.

Nowe 32 potwierdzone przypadki to:

12 osób powiat jarosławski (sześć kobiet i sześciu mężczyzn) 6 osób powiat lubaczowski (trzy kobiety i trzech mężczyzn) 3 osoby powiat przemyski (dwie kobiety i mężczyzna) 1 osoba miasto Przemyśl (mężczyzna) 1 osoba powiat jasielski (mężczyzna) 1 osoba powiat kolbuszowski (kobieta) 1 osoba powiat krośnieński (mężczyzna) 1 osoba powiat łańcucki (kobieta) 1 osoba powiat ropczycko-sędziszowski (mężczyzna) 3 osoby miasto Rzeszów (dwóch mężczyzn i kobieta) 1 osoba powiat rzeszowski (mężczyzna) 1 osoba powiat stalowowolski (mężczyzna)

 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby.

Reklama

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 106 osób.

W sumie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało. Odnotowano 63 zgony.


Na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego można mówić o czterech ogniskach koronawirusa. Jedno jest związane z Urzędem Gminy w Dubiecku, drugie ze szpitalem wojewódzkim, a dwa kolejne to ogniska rodzinne.

 

W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 11 wyników dodatnich w tym u 5 pracowników oraz 6 u osób z kontaktu z pracownikami urzędu. 

Reklama

 

W Szpitalu im. Ojca Pio  w Przemyślu  do 2 sierpnia potwierdzono 29 wyników dodatnich – u 11 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu.

Zamknięty został oddział wewnętrzny, wstrzymane zostały na nim wypisy i przyjęcia, a chorzy pacjenci zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

Szpital wstrzymał także przyjęcia na zabiegi planowe na pozostałych oddziałach.

 

Ponadto na terenie  miasta i powiatu przemyskiego opracowywane są dwa ogniska rodzinne, niepowiązane z wymienionymi wyżej, w których  potwierdzono wynik dodatni u 11 osób.

Reklama

 

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

W ogniskach na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 349 osoby.

Na dzisiaj WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 33 osób z kontaktu  na terenie powiatu przemyskiego.

U 313 osób potwierdzono wynik dodatni w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu (w tym u 206  pracowników oraz 107 osób z kontaktu).

W  Zakładzie Monedelez w Jarosławiu po przeprowadzeniu badań przesiewowych odnotowano 16 wyników  pozytywnych wśród pracowników. Od 31 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.

Reklama

Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.

 

W ogniskach w powiecie jarosławskim 379 osób objętych jest kwarantanną.

Na dzisiaj WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 147 osób z kontaktu  na terenie powiatu jarosławskiego.

 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ffc - niezalogowany 2020-08-05 21:33:01

    Pandemia strachu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    @ - niezalogowany 2020-08-06 10:42:57

    U ciebie głupoty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama