Mamy cztery ogniska koronawirusa w Przemyślu i powiecie przemyskim.
Z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Kobieta przebywała w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim i tam zmarła 2 sierpnia. Informację o jej śmierci sanepid podał dzisiaj.
Wyzdrowiało kolejne 6 osób. To 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.
Nowe 32 potwierdzone przypadki to:
12 osób powiat jarosławski (sześć kobiet i sześciu mężczyzn) 6 osób powiat lubaczowski (trzy kobiety i trzech mężczyzn) 3 osoby powiat przemyski (dwie kobiety i mężczyzna) 1 osoba miasto Przemyśl (mężczyzna) 1 osoba powiat jasielski (mężczyzna) 1 osoba powiat kolbuszowski (kobieta) 1 osoba powiat krośnieński (mężczyzna) 1 osoba powiat łańcucki (kobieta) 1 osoba powiat ropczycko-sędziszowski (mężczyzna) 3 osoby miasto Rzeszów (dwóch mężczyzn i kobieta) 1 osoba powiat rzeszowski (mężczyzna) 1 osoba powiat stalowowolski (mężczyzna)
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby.
Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 106 osób.
W sumie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało. Odnotowano 63 zgony.
Na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego można mówić o czterech ogniskach koronawirusa. Jedno jest związane z Urzędem Gminy w Dubiecku, drugie ze szpitalem wojewódzkim, a dwa kolejne to ogniska rodzinne.
W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 11 wyników dodatnich w tym u 5 pracowników oraz 6 u osób z kontaktu z pracownikami urzędu.
W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu do 2 sierpnia potwierdzono 29 wyników dodatnich – u 11 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu.
Zamknięty został oddział wewnętrzny, wstrzymane zostały na nim wypisy i przyjęcia, a chorzy pacjenci zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.
Szpital wstrzymał także przyjęcia na zabiegi planowe na pozostałych oddziałach.
Ponadto na terenie miasta i powiatu przemyskiego opracowywane są dwa ogniska rodzinne, niepowiązane z wymienionymi wyżej, w których potwierdzono wynik dodatni u 11 osób.
Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.
W ogniskach na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 349 osoby.
Na dzisiaj WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 33 osób z kontaktu na terenie powiatu przemyskiego.
U 313 osób potwierdzono wynik dodatni w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu (w tym u 206 pracowników oraz 107 osób z kontaktu).
W Zakładzie Monedelez w Jarosławiu po przeprowadzeniu badań przesiewowych odnotowano 16 wyników pozytywnych wśród pracowników. Od 31 lipca nie odnotowano w zakładzie wyników dodatnich.
Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.
W ogniskach w powiecie jarosławskim 379 osób objętych jest kwarantanną.
Na dzisiaj WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 147 osób z kontaktu na terenie powiatu jarosławskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Pandemia strachu.
U ciebie głupoty