Reklama

Jedzie parowóz, jedzie! Jeszcze tylko do 18 sierpnia będzie kursował na trasie Przeworsk – Łopuszka Wielka

Niemałą atrakcję przygotował mieszkańcom Podkarpacia powiat przeworski. Dzięki współpracy ze Średzką Koleją Powiatową, na przeworskie tory zawitał parowóz Px48-1920, który jeszcze tylko do 18 sierpnia będzie kursował na trasie Przeworsk –Łopuszka Wielka.

Chętnych na przejażdżkę nie brakuje. Ci starsi, którzy jeszcze pamiętają podróże parowozami, z ochotą pokazują najmłodszym, jak wygląda taki transport. Bilety można kupować poprzez stronę internetową www.kolejka-pogorzanin.pl, co daje gwarancję przejazdu. Taka okazja może się długo nie powtórzyć, a warto dodać, że parowóz Px48-1920 w latach 1964-67 pełnił służbę na torach Pogórzanina, jest to więc jego powrót „na stare śmieci”.

Pasażerowie mogą podróżować 5 wagonami – otwartymi, by podziwiać krajobraz oraz zamkniętymi. Jest również wagon do przewozu rowerów. Jednym kursem może pojechać 150 osób. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama