8 października br. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zdecydowała o uśpieniu dwóch psów w typie pitbull. Psów, które zaatakowały 12-letniego Kamila w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Lelewela w Przemyślu. Zlecenie na wykonanie eutanazji wydał prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym. Właściciel psów, 50-letni Mariusz S. – na wniosek prokuratury i po przychyleniu się do niego sądu – trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Prawdopodobnie część kary odbędzie jednak w szpitalu psychiatrycznym, dokąd odwiozła go policja.
Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło wczesnym popołudniem, 28 września br. Przemyscy policjanci zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymali po godzinie 13. W jednym z mieszkań bloku przy ul. Lelewela w Przemyślu jeden z psów zaatakował 12-latka. Drugi po pewnym czasie dołączył.
Rok młodszy kolega, przebywający z tymi psami na co dzień, próbował jedno ze zwierząt odciągnąć, ale także został przez nie zaatakowany. Obaj chłopcy trafili do szpitala. Obrażenia młodszego nie zagrażały życiu. Obrażenia starszego okazały się bardzo rozległe i poważne.
12-latek miał głębokie rany kąsane szyi, twarzy, klatki piersiowej, złamaną rękę, niemal rozszarpaną krtań. Od razu trafił na blok operacyjny. Lekarze walczyli o jego życie. Udało się, choć jego stan cały czas był bardzo ciężki. Rankiem, 29 września br., 12-latek został przetransportowany do Szpitala Klinicznego nr 6 im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie miał przejść m.in. operację rekonstrukcji twarzy. Jego stan zdrowia jednak na to nie pozwolił. Pogarszał się z godziny na godzinę.
Chłopak trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej tej placówki. Zaczęła się dramatyczna walka o jego życie. Niestety przegrana. Zmarł 1 października br. 7 października br. odbył się jego pogrzeb. Po mszy żałobnej, odprawionej w kościele oo. Salezjanów, tłumy żegnających Kamila w korowodzie rozpaczy, smutku i zadumy podążyły w kierunku cmentarza na Zasaniu. Tu pochowano 12-latka.
Ustaleniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia – oczywiście pod nadzorem prokuratury – zajęli się przemyscy policjanci. Z dnia na dzień wiedzieli coraz więcej.
Wiadomo, że w momencie zdarzenia w domu nie było osób dorosłych. Właściciel psów, 50-letni Mariusz S., nigdy nie występował o pozwolenie na posiadanie psów rasy niebezpiecznej. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania po tragedii znaleźli dwa rodowody. Najprawdopodobniej należące do owych psów o imieniu Joker i Katalaja.
W świetle nowych zdarzeń zmieniła się kwalifikacja czynu. Postępowanie jest prowadzone pod kątem czynu z artykułu 155. kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.
Wciąż jednak nie wiadomo, co było przyczyną ataku psów. – Skierowaliśmy wniosek do sądu o przesłuchanie małoletniego pokrzywdzonego, 11-letniego chłopca, który jest kluczowym świadkiem w tej sprawie – powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Przemyślu prokurator Anna Szczerba. 50-letni Mariusz S., po złożeniu wyjaśnień w prokuraturze i sądzie, trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.
28 września br. – decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii w Przemyślu Janusza Liszewskiego – psy trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Kierownik placówki Przemysław Grządziel przyjął je na 15-dniową obserwację (m.in. pod kątem wścieklizny, której – po zakończeniu obserwacji – nie stwierdzono).
– Owa decyzja nakazuje odosobnienie zwierząt podejrzanych o chorobę lub zakażenie, obserwację tych zwierząt trwającą 15 dni oraz badanie ich w czasie obserwacji. Po tym czasie, gdy nie będzie przeciwwskazań weterynaryjnych, teoretycznie psy powinny zostać zwrócone właścicielowi. Mamy jednak świadomość, że śledztwo w sprawie pogryzienia chłopca ze skutkiem śmiertelnym trwa i z pewnością będzie trwało dłużej. Gdyby te psy, decyzją sądu, zostały ostatecznie odebrane właścicielowi, byłyby skazane na przykład na dożywotni pobyt w schronisku lub innym miejscu przetrzymania. Postępowania w takich sprawach trwają wiele miesięcy, a czasem nawet lat. W tym czasie nie można tych psów wydać do adopcji, czego i tak nikt rozsądny by się nie podjął. Nikt nie wziąłby odpowiedzialności za ewentualne wydanie tych psów komukolwiek ze względu na możliwość kolejnej tragedii – powiedział nam 7 października br. kierownik schroniska P. Grządziel.
Po dwutygodniowej kwarantannie w odizolowanym od reszty schroniska boksie psy powinny zostać zaszczepione oraz przeniesione do sektorów, gdzie mogłyby przebywać w kojcu z dostępem do wybiegu. W opisywanej sytuacji takie postępowanie jest niemożliwe. Były zbyt agresywne.
– Przetrzymywanie psów po upływie kwarantanny w zamkniętym boksie przez wiele miesięcy trwania postępowania lub dożywotnio, jeśli tak zadecydowałby sąd, byłoby nie tylko niehumanitarne, ale urągałoby[paywall] wszelkim zasadom opieki nad zwierzętami. Nie mogę zmusić pracowników, by weszli do boksów tych zwierząt z uwagi na zagrożenie utraty życia i zdrowia. Takie psy reagują na tak zwane zasoby. Agresję i atak może wzbudzić nawet niewinny gest ręką, postawa ciała, ubiór, zapach czy przedmiot. W tym momencie wykonywanie podstawowych czynności, takich jak pojenie, karmienie, sprzątanie, jest praktycznie niemożliwe – dodał P. Grządziel.
Jego zdaniem w obecnej sytuacji istnieje zagrożenie narażenia zdrowia pracowników i przebywających tutaj innych zwierząt na niebezpieczeństwo.
Opinię w sprawie psów wydał behawiorysta, podobnie jak Powiatowy Inspektor Weterynarii w Przemyślu. W Orzechowcach pojawiły się tajemnicze plakaty, nawołujące do podpisywania petycji w sprawie ich uśpienia. Ale to nie one sprawiły, że 8 października br. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu podjęła taką decyzję.
Zważywszy na sytuację i okoliczności, te psy i tak najprawdopodobniej skazane byłyby na powolną śmierć. W uzasadnieniu czytamy m.in. „(...) Są przesłanki do ich uśpienia, bo stwarzają śmiertelne zagrożenie dla otoczenia, którego nie można uniknąć (...)”.
To człowiek zgotował tym istotom taki los...
Po upływie 14-dniowej kwarantanny prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, wydał zlecenie wykonania decyzji prokuratury.
mars
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.janek ty jeste jebany pedal dobrze widzacy ale o szczatkowym mozgu
Po cholerę komuś takie psy ? Naprawdę trzeba być jeb***tym.
Widzę sami inteligentni tutaj... Nie prezydent podjął decyzję a prokurator, organ odpowiedzialny za utrzymanie porządku w mieście w tym wypadku prezydent jest zobowiązany do wykonania. Droga redakcjo czas przyjąć do pracy bardziej rzetelnych redaktorów, nie matołów, wstyd dodać zdjęcie z takimi błędami.
Ciężki temat, dużo niewiadomych ale jedno oczywiste - dziecko nie żyje. Drugi chłopiec żyje, ale też nie wiadomo jak jego psychika udzwignie całą historię. Pies nie straszył, pies zaatakował żeby zabić. Jakkolwiek zachowywały się dzieci nie sądzę, że sprowokowały go na tyle żeby dopuścić do tak masakrycznego ataku. Psy miały ogromnego pecha - nieodpowiedzialny właściciel. Jak dla mnie właściciel powinien dostać za nieumyśle spowodowane śmierci dziecka i zwierząt. Dodatkowo do odpowiedzialności pociągnąć policjantów (służby) którzy przyjeżdżali na interwencje (w niejedyny artykule było o tym wspominane) - dlaczego wtedy nikt nie interesował się rasą, warunkami w jakich przebywają zwierzęta.
Psów szkoda bo to wina właściciela że psy były agresywne. Gdyby je inaczej wychowal to nie doszło by do tej tragedi.
Myślę że to nie ma się z czego śmiać to jest tragedia dla wszystkich i nie wiadomo jak tam było że psy zaatakowaly więc się zastanówcie nim piszecie komentarze...
Ogromna tragedia. Dziecko nie żyje, drugi z chłopców będzie miał uraz psychiczny do końca życia, będzie miał w pamięci całą przykrą sytuację. Psy są postrzegane że to jedna z wielu ras jest niebezpieczna, a co z twierdzeniem "że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka"??? Się pytam ?? Nie żebym tu stała murem za psami ale moim zdaniem to tylko i wyłącznie wina właściciela!!! Będąc właścicielem zwierzęcia to ty go uczysz jaki ma być, a nie on ciebie. Posiadając psa niebezpiecznej rasy obowiązek właściciela jest posiadać zgodę na jego trzymanie a przede wszystkim zapewnienie mu odpowiednich warunków a nie trzymać na 40 metrach kwadratowych!!!????????
Je.... ta osoba to jestes ty wina nie jest psa! Skad wiesz.co sie tam dokladnie stalo? Pies tez czuje i kazdy moze zaatakowac czy maly czy duzy nie ma reguly cos sie tam musialo stac ze zaatakowal bez przyczyny zwierzeta nie atakuja!
Przeczytaj inteligentny inaczej durniu początek artykułu! Matołów poszukaj sobie wśród bliskich.....!
Jedno jest pewne. Stała się tragedia dla obu rodzin. K...a to nie psy tylko pies, też nie wierzę, że atak był bez powodu. Oczywiście nigdy nie powinno się to zdarzyć ale jednak stało się. To nie jedyne psy tej rasy, które są trzymane w naszym mieście ( także w całej Polsce) z pozwoleniem czy bez. Papier jest papierem a pies tylko psem. Pies z pozwoleniem czy nie jest w stanie zaatakować. Uważacie, że właściciel wyszkolił psa do zabicia dziecka? Dla niego to też tragedia. Nie róbcie z niego potwora,on też ma dziecko i uczucia. Ale co tam, wy k..wa wiecie najlepiej,właściciela wsadzić za kraty,psy usypać i po sprawie. A mnie jest po prostu żal i dziecka i właścicieli psów i samych psów. Bo trzeba się postawić w sytuacji każdego z nich. Zwierzęta były na swoim terytorium,w swoim domu, ktoś wtargną na ich teren,nie wiadomo co się tam działo, żadne zwierzę bez powodu nie atakuje, dziecko nie miało szans w starciu z takim psem,nie ważne czy amstaff czy pitbull czy duży kundel. Niektórzy ludzie są milion razy gorsi niż zmutowane rasy amstaffów czy pitbulli,bo zwierzę działa instynktownie a człowiek z premedytacją. Żeby zrozumieć kogoś trzeba zrozumieć samego siebie. Pierdoleni egoiści...
4 osoby w domu 2 dziewczynki i 2 chłopców rzucało się poduszkami i niestety pies odebrał to jako atak i rzucił sie na chłopca, drugi probowal z drugim psem odciągać, dziewczynki wybiegly z krzykiem i sasiadki wezwaly pogotowie i rodzicow,Nie zmienia to faktu ze wlasciciel psów jak wychodzil z nimi na zewnątrz to raczej nie ukladal na potulne psiaki , wręcz przeciwnie
Nie komentujcie takich rzeczy .Jedna wielką tragedia dla obu stron nie ma z czego się śmiać i pisać hura nie wiadomo jak było naprawdę tam że zaatakowaly ..... Psy się słuchały pana Mariusza no nie raz widziałam ile razy przeszłam obok nich jak były uwiązane pod sklepem into blisko nawet uwagę nie zwracaly Szkoda Kamilka jego Rodziny ,Szymka i jego rodziny oraz psów dzieci są tylko dziećmi przestroga dla innych nie wchodzic do obcego domu jak sa psy bez dorosłych współczuję rodzinom obu i szkoda że tak to się skończylo wyrazy współczucia
Niki pisze bardzo dobrze. Zastanawiam się dlaczego nie uśpią właściciela. który niczego jużdobrego nie zrobi. Psy są niewinne , tak były wychowywane.
Wiadomo to nie jest wina psów. Lecz kto się nimi zajmie skoro nawet w schronisku się ich boją. Jesteście tacy cwani i za tym aby ich nie usypiać? To zaopiekujcie się nimi. Weźcie do domu, do swoich dzieci. Niestety tak zostały wychowane. Takiego psa już nie zmienisz. Więc co z nimi zrobić?
Ploter Barbara inne tumany tacy cwani jesteście Idzi powiec mu to w twarz cioty u spac to was kurwa tacy cwani leszcze
Dlaczego tak nie broni się np. Młodego człowieka który zabił inną osobę czy to przez emocje, czy nie udaną miłość. Dlaczego wtedy wy wielcy obrońcy tych zasranych śmierdzących śmierdzieli nie protestujecie.Nie mówi nikt wtedy, że to wina rodziców, że osoba była nie tak wychowywana itd... wtedy się tą osobę opluwa jak obecnego właściciela tych kundli zasranych, a to przecież nie on zabił.Dla mnie najważniejszy jest człowiek, a nie śmierdzący każdy jeden zwierz. IDŹCIE W POKOJU CHRYSTUSA..
Zamknąć razem z tymi psami w małym pomieszczeniu, celem sprawdzenia czy aż takie są posłuszne. Straszną śmierć zgotował temu dziecku. Pies nie ma prawa atakować bez wyraźnego polecenia.
Masakra dlaczego właścicieli nie uśpią ?
Kornel może ty przeczytaj jeszcze raz artykuł bo widać iloraz inteligencji masz o wiele niższy niż nie jeden ssak poza tym obrażać czyichś bliskich nie mając pojęcia kto jest po drugiej stronie to totalne dno... Artykuł jest nie rzetelny i żadna redakcja nie powinna puszczać bredni wprowadzających w błąd do druku :) widać komentarze czytasz tylko tutaj, więc polecam pójść na inne fora i zobaczyć ile osób obwinia prezydenta za decyzję na którą nie miał wpływu.
Wiem, że to tragedia dla obu rodzin. Jedyna bestia w tej całej sytuacji, to właściciel psów.
Lina! Ty geniuszu! Przeszłaś/przeszłaś sama/sam siebie. Matole jeden: czy redakcja zrobiła takie błędy czy ktoś z Orzechowiec, kto wywiesił take kartkę? Co ma rzetelność do faktu zmieszczenia takiego zdjęcia? Pomysl geniuszu
Po komentarzu widać, że poziom inteligencji i odpowiedzialności adekwatny do tego nieodpowiedzialnego wlasciciela psów. Patologia.
Nie wchodząc w szczegóły należy stwierdzić,że zapewne doszło do jakiegoś błędu w wychowaniu psa. Rasa pitbull jest niezwykle przyjazna człowiekowi spośród wszystkich innych ras , jego agresja skierowana jest wyłącznie w kierunku innych zwierząt a szczególnie innych psów bowiem do tego były chowane przez dziesięciolecia. Jeżeli miały choć odrobinę agresji do ludzi były zaraz usypiane A podczas walki obcy człowiek rozdzielał walczące psy poprzez stick. Rasa niezwykle silna i odporna na ból a do tego niezwykle inteligentna. Także uścisk szczęk jak legendy głoszą w tonach na cm2 można wsadzić w bajki bo np. Owczarek niemiecki ma porównywalny nacisk szczęki a są to psy których agresja jest sama w sobie kształtowana na przestrzeni długich lat i to do człowieka. Prawdą jest jednak , że jeżeli wpadną w szał walki trudno im przestać bo nie atakują by zadać rany tylko by zabić. Rasa wspaniała ale tylko w odpowiedzialnych rękach. Według mnie najlepszy treser psów Cesar Milan właśnie najbardziej cenił tą rasę za ich oddanie i przywiązanie do człowieka . Tragedia straszna ale psy do uśpienia bo są już z instynktem zabicia człowieka .
A może czas żeby chłopiec powiedział prawdę dlaczego amstaf zaatakował.pies zostanie uśpiony i tylko dlatego pewnie że stanął w obronie.szkoda.to są mądre psy.sxkoda chłopca .który zginął ale nic nie dzieje się bez powodu...
Pieski do adopcji a nie do uśpienia! Winny jest tylko człowiek psy bez powodu nie atakują ludzi. Jak można rozwieszać takie plakaty świnie nie ludzie to robią ich mordy powinny wisieć na plakatach!
Ciebie uśpić i byłby spokój z tak podłym człowiekiem nie zasługujesz na szansę w życiu skoro nie potrafisz dać szansę innym
A po cholere żyjesz skoro plujesz nienawiścią to niewinnych zwierząt? Jeb***y jesteś Ty i brak mózgu przede wszystkim gratulację za bycie tak podłym człowiekiem mam nadzieję że zło wróci do Ciebie. Powodzenia!
Ciebie uśpić i byłby spokój jednego śmiecia mniej na tym świecie
Psa da się zmienić i to powinno być na pierwszym miejscu a nie od razu żeby uśpić. Zwierzę to jest jakiś gorszy sort żeby tak je traktować? Żyją tak jak my i mają uczucia dlaczego ludzi się tak nie karze za mordersto tylko idą do więzienia żeby się "zmienić" przecież ta sama zbrodnia została popełniona skoro zwierząta można usypiac to jestem za tym aby ludzi też!
Właśnie takich ludzi jak Ty powinni usypiac! Gratulacje w byciu najgorszym sortem w społeczeństwie! Śmierdzielem i kundlem jesteś Ty parchu. Dla mnie najważniejsze są zwierzęta bo ludzie to świnie tylko czekają by wbić nóż w plecy by być lepszym są wszelką cenę!
Gdy ma się takie psiaki a i duże różnej rasy trzeba je dobrze ułożyć,,,sama miałam 2 dużeee Pluszaki,,,były super,,,,Dobre ułożenie psa tozależy od właścicieli,,,mieć psa a jego odpowiedne ułożenie towymaga pracy i umiejętności.Błąd właścicieli psów .
Tak najprościej!!! Kowal zawinił a cygana powiesili!!! czy u nas zawsze trzeba iść na łatwizne????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po cholerę kous chorzy na łeb ludzie ? uspic ich i byłoby mniej tragedii
zawsze kiedy zwierzę atakuje ( zwłaszcza gdy zwierzę jest domowe) jest to wina człowiekaNie ułozone psy, zle zsocjalizowane, nieodpowiednie zachowanie dzieci w obecnosci psa, czesto dzieci prowokuja zwierzęta . Tego nikrt nie napisze . Winą zawsze obarczy sie zwierzę i to ono poniesie karę nie własciciel, ktory na własciciela się nie nadaje i byc moze nabędzie bezmyśnie kolejnego psa.
pojebało ci sie w głowce od tego "pokoju chrystusa" Chrystus wlasnie bije ci brawo, leszczu
https://www.facebook.com/DIOZpl/photos/pcb.2620557804931991/2620550041599434/za tego psa baby nie uspili.U,ierał z głodu i pragnienia pod jej oknem
Zosiu, pies robi to, czego nauczył go człowiek. A człowiek nie nauczył go niczego jak widać, oprócz agresji.
Człowiek zabija intencjonalnie i z pobudek czysto egoistycznych, a pies po prostu służy człowiekowi i nie odróżnia dobra od zła. Nie wie, że robi źle, ale robi to czego go człowiek nauczył.
Debilem jesteś na pewno, a czy katolikiem ? Raczej katolem.
pitbule to wspaniale psy tylko trzeba miec ciut mozgu Debile zawsze mysla zabic Kazdego durnia lepiej zabic a psu okazac milosc
Nic cię ten twój dobry bóg nie nauczył miłości do braci mniejszych, nauka i przykład św. Franciszka w DUPIE co polsli katoliku sadysto, co jak żona nieposłuszna to też w ryj lejesz, bo jeszczs mie tak dawno sľyszałem jak ksiundz na impersce puścił żart, że jak się kobity nie bije to jej wątroba gnije, bardzo śmieszne, coś pewnie w twoim stylu polaku katoliku, wielu takich znam, potem pod oľtarzem komunię przyjmują , na kolanach, a po mszy rodzina w czterech ścianach bita po tępych łbach bo tylko on polski katolik wszystko wie lepiej, i tylko on ma rację nikt nie może wypowiedzieć innego zdania bo w mordę.W twojej narracji typu,, śmierdzący zwierz,, czuć bardzo dużo waszej katolickiej miłości, broń mnie boże przed tą waszą katolicką miłością.I z twoim katolickim zawołaniem do którego się nie stosujecie IDZCIE W POKOJU CHRYSTUSASam człeku tych słów nie rozumiesz wycierasz sobie brudną gębe bogiem, ale bóg cię rozliczy z twojej nienawiści, ale się zdziwisz, jak większość tych wpłacających na pewne radio, bo to ta narracja.Oby bóg darował ci choć trochę rozumu, bo bez niego ani rusz w życiu.
Zgadzam się ale zawsze ponoszą karę w takich sytuacjach ☹️
To jest chore! Po pierwsze jak można uśpić zdrowe zwierzę ! Jeśli jest taka sytuacja nie powinno się usypiac . Jest dużo innych opcji aby pies był posłuszny, grzeczny i aby nie doszło kolejny raz do takiej sytuacji . Jestem technikiem weterynarii , behawiorysta, trenerem psów.! Ludzie którzy wydali taka decyzje widać że się nie znają, że nie siegli po porady ludzi którzy znają się na takich tematach!!! Wstyd! A ja na miejscu właścicieli wzielabym te psy i stąd wyjechała w pizdu bo to jest chory kraj ! W innych krajach dali by druga szansę tym psa ! Idioci są w tym kraju i nim rządzą tak samo jak myślą że mogą rządzić nami !
W innych krajach od razu takie psy się usypia. Bardzo dobra decyzja, już dawno to niebezpieczne, krwiożercze bydło powinno być odstrzelone. Dziecko poszarpane na strzępki, w mękach umiera a ta pieprzy o drugiej szansie dla psa? Ludzie co się z wami dzieje?!
Chory kraj,chore prawo,tu zawinił człowiek,a pies idzie na śmierć--winni śmierci są rodzice chłopca,którzy nie zapewnili mu odpowiedniej wiedzy.I tylko oni ponoszą odpowiedzialność ,za śmierć swojego syna.Moje dziecko miało we krwi ,to,że nie wolno sprowadzać kolegów pod nieobecność rodziców,bo w moim domu zawsze były psy.
Też tak uważam, bardzo dobrze. Kundle uśpić natychmiast!
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych potworów. Takie psy, które mordują ludzi nie mają prawa istnieć!
W moim domu też zawsze były psy. Psy a nie mordercy!
Myśliwi robią odstrzały na dzikich zwierzętach bo pustoszą zagrody rolnikom, a tu się broni mordercze psy? Obrońcy bestii, coś wam się w główkach poprzestawiało! Nie ma żadnego wytłumaczenia, żadnego usprawiedliwienia. Pies, który atakuje człowieka to nie pies, to morderca. Jest niebezpieczny dla ludzi i dla innych zwierząt.
To proponuję Pani techniku weterynarii, behawiorystko, trenerko psów itd dać im drugą, trzecią raz piąta szansę i zabrać te psy do siebie... Z jednoczesnym sądowym nakazem trzymania ich z dala od ludzi... Jeżeli mają kogokolwiek zagryść innego to tylko Panią technika weterynarii, behawiorystkę itp
Te psy są tu najmniej winne. Skoro ktoś posiada takie zwierzęta i zostawia z nimi same dzieci, to jest totalnie nieodpowiedzialnym debilem. Tyle w temacie.
Winni są rodzice, że nie dopilnowali aby dzieci były w szkole. Koleżanka zawsze czekała przed szkołą do momentu aż jej córka wejdzie do szkoły. Dzieci w tym wieku powinny być odprowadzane do szkoły przez dorosłego.
Jebłem. czemu winy jest gwałciciel?! To sobą rodziców że wyciągi hotel mną osiedla czy gwałciciel... A najkrótsze jak się winę na dzieci zwala....
Coz za cudowne wiesci.Uspienie to dopiero poczatek. Te pseudo psy (te pseudo zwierzeta) powinny zostac publicznie rozczlonkowane a nastepnie wlasciciel i wlascicielka powinni przeprosic za morderstwo.Najwazniejsze, ze scierwa psie zdechna. To sukces olbrzymi. Koniec poblazania.A tfu na pysk tych psich scierw i rodzine wychowujaca!
Zdychaja i koniecMozna swietowacMam nadzieje ze beda bardzo cierpialy:)) takie scierwa zasluguja na mekiA lmenty nie pomoga:))Wkrotce to juz beda psie scierwa gryzace ziemie Hurraaaa!!!
A zwloki psich mordercow wystawic publicznie by kazdy mogl je lzyc.Taka wola narodu. Takie scierwo wychowali, z takim scierwem narod sie obejdzie zabojstwem psich scierw hahh. Cudowna wiadomosc z rana.Oby te scierwa zabito szybko.Wnioskuje narod o brak znieczulenia.
Dobry pitbull to scierwo martwy pitbull
Rece opadaja niewinna suka tez do uspienia kurwa bakuna uspic slepaego zlodzieja . Zreszta oba psy byly u siebia i sa niewinne szkoda ze zwyroli ktorzy gwalca i morduja dzieci nikt noe usypia tylko biedne zwierze ktore noe potrafi sie obronic je bac tp polskie prawo
Szkoda ze nie usypiamy zwyroli co morduja niewinne dzieci a psy kyore nie moga sie obronic to juz jest ok uspac
Proszę zauważyć, że psy były pod obserwacją i stwierdzono, że są agresywne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaatakują jeszcze raz.. I to, że nie można przypisać winy zwierzęciu nie pozwala na odstąpienie od ich eliminacji... Czy chciałby pan/pani by ta sytuacja się powtórzyła.. A prawdopodobieństwo, że się powtórzy jest spore. Wina za tą sytuację należy obarczyc tylko i wyłącznie właściciela, że tą agresję w nich pielęgnował.
Czytam te komentarze i nie wierze jacy ludzie są tu ograniczeni w myśleniu! Znacie cała historie, ze się wypowiadacie? Z tego co się oroentuje to dziecko weszło nie do swojego mieszkania, a wtedy każdy ma prawo zaatakować, nawet człowiek.
Ludzie psy są nie winne jeżeli to ten właściciel nie wierzę aby szczeniak zagryzl 12 lednie dziecko, ale jestem wstanie wierzyć że 12 tenie dziecko spowodowało, wypadek w którym sam został ofiarą. Jeżeli chłopiec dręczył szczeniaka każda matka i ta która ma 4 nogi będzie stała w obronie swojego dziecka!!. Proszę podać konkretne informacje o zdarzeniu. Bo nie wierzę że te psy zawiniły posiadam sama psy więc wiem jak to jest jestem przeciwko uśpieniu!!!!!!!!
Zastanów co piszesz, PiS nie jest winny tylko tacy chorzy ludzie jak ty!!!
Zastanów co piszesz, PIESY nie sawinne tylko tacy chorzy ludzie jak ty!!! Poprawka komentarzu
jestem ciekawa, czy ten kat, co zbije te psy postąpi zgodnie z przepisami, a więc najpierw poda psom mocną narkozę i kiedy psy zasną to dopiero poda im truciznę pod nazwą morbital, która definitywnie zabije te psy. Często jest tak, że weterynarze wstrzykują truciznę usypanemu zwierzęciu bez narkozy, aby zrobić na zaoszczędzonej narkozie. Trucizna bez narkozy działa w ten sposób, że rozrywa konającemu płuca. Po dokonaniu egzekucji należy sporządzić dokłady protokół
Jak zareagowaliby ci,ktorzy bronia piesków,gdyby to ich dziecko zostało zagryzione? Skoro to nie wina psów niech ich miłośnicy wezmą je do siebie,dadzą wikt i ciepłą budę.
Szkoda, że nie poświęciła pani czasu na analizę bólu jaki czuli to dziecko jak rozszarpywał je ten pies... Proszę nie wystawiać się na pośmiewisko z takimi żałosnymi komentarzami.
Co tu jest nie wierzyć... Fakt jest taki, że to pies zabił dziecko... A nie odwrotnie.. A jeżeli taka wiara w Pani to proszę te psy zabrać do domu.. Ale trzymać z daleka od ludzi.. Jeżeli mają komukolwiek zrobić krzywdę.. To tylko tym, którzy aż tak ich bronią..
No właśnie podobno ten starszy pies próbował odciągnąć atakującego psa, to dlaczego oba psy mają być uśpione?
Tak to jest jak pseudo gangster kupuje pitbulla żeby się dowartościować ,a teraz się uchyla od odpowiedzialności i ucieka do szpitala
Ta jaki to gangster zwykły złodziej
Rocznego psa trzeba było poddać resocjalizacji tylko w Przemyślu tacy behawioryści jak ta co się wypowiadała w tv to masakra poogladajacie sobie zaklinacza psow i zrozumiecieak pies może nie wykazać agresji zamknięty w klatce obce osoby których nie zna a suka to dlaczego na straty poszła jeden za wszystkich wszyscy za jednego lchyba tylko dlatego żeby prokuratura nie ukarali w razie czego jak by ugryzła bal się o własną d...... Niżej link jacy powinni być behawioryści w Przemyślu i do tego brak nawet ośrodka żeby szkolić https://www.google.pl/url?sa=t&sourcle=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3Def7D2VZmSkE&ved=2ahUKEwiwvfukubjsAhUmAhAIHTy6B24QwqsBMAF6BAgJEAY&usg=AOvVaw2XtfOkkyPWRemaeBpQg_S1&cshid=1602828789624
Najpierw nauczcie się pisać!!! Kto mądry pisze taki plakat jeszcze z błędami. Najpierw trzeba wrócić się do szkoły podstawowej a później pisać plakaty i się wymądrzać. A psy nie są niczemu winne, to tylko niewinne psy nie wiadomo jak był tresowany pies przez właściciela i czym były karmione, a może surowym mięsem, dlatego tak zareagował pies. Bo mały pies nie jest niczemu winien!!! Więc jak ktoś ma takie głupie pomysły nie będę pisać kto, to niech sam się uśpi!
Najwidoczniej ty jesteś jebnie... Skoro tak uważasz
Można być wielbicielem psów, ale ty dodatkowo być deb*lem też bie trudno!!! PSY ZABÓJCY NIE MOGĄ MIEĆ "DRUGIEJ SZANSY" NA ZABICIE KOLEJNYCH LUDZI ...I PSÓW TAKŻE! To psy do walk. Wypaczone bestie bez hamulców w agresji!!
@RudaTy amebo durna. Pojęcia nie masz dlaczego Pitbulle są tak niebezpieczną rasą - BO IM ODWALA BEZ POWODU! To są stworzone ręką ludzką bestie to zabijania bez przyczyny!Sam jestem wielbicielem psów ale przynajmniej mam mózg!!! Pit Bulle to nie są psy, tylko maszyny do zabijania z defektem mózgu, odpowiedzialnym za hamulce w agresji!!!
Wina człowieka jest bo stworzył tę bestialską rasę. Jeżeli sugerujesz, że Pit Bull zaatakował bo ktoś musiał go sprowokować, to jesteś kr*tynem i głą6em. Jakbyś był mądrzejszy, wiedziałbyś że ta rasa została wyhodowana właśnie w taki sposób aby nie mieć hamulców i zabijać bez powodu. W sprawie prowokowania myślisz że psy w klatkach do walk prowokują swoich psich przeciwników?? xDProwokacja nie jest potrzebna rasie, której genetycznie uwarunkowano BRAK HAMULCÓW W AGRESJI!
Ta rasa nie powinna istnieć. To psy do walk. Bestie do zabijania, które stanowczo odstają od większości ras piesków.Genetycznie ukształtowane aby być ślepe w swej agresji której ataki mogą mieć z byle powodu
https://youtu.be/CMRXaDxRHywPolecam takiego behawioryste
Właściciel do p*erdla na dożywocie, psy które zabiły człowieka do eutanazji, rasa Pit Bull i inne psy BOJOWE w końcu do zbanowania w Polsce, śladem Wlk. Brytanii. NIKOGO ZDROWEGO PSYCHICZNIE NIE ZABOLI ZAKAZ HODOWLI RAZ PSÓW-ZABOJCÓW. MAŁO RAS DO WYBORU?!?!
Pit Bulle atakują "z powodów" takich jak zbyt gwałtowny ruch wedle ich widzimisie.To psy z defektem w mózgu, wspomagającym przyrost agresji z byle powodu - cel: do walk. Psy do zabijania. Należy je zbanować w Polsce! Tak jak w Anglii
Zgadzam się. Pies morderca jest niezwykle groźny i łatwo mu zabić ponownie. To nie człowiek, zdolny przemyśleć swoje życie i czyny. Należy go uśpić, a kret*ni, którzy zbierali petycję na ratowanie psów-zabójców powinni dostać skierowanie do szpitalu psychiatrycznego na diagnozę.Należy się cieszyć, że decyzja zapadła rozsądna.Uważam, że ludzie też powinni w niektórych przypadkach być skazani na karę śmierci
Co z tego, że widziałaś że się słuchały??? Pit Bulle to wierna rasa właścicielowi, ale niebezpieczna dla każdej innej osoby i zwierząt! To są psy do zabijania, kobieto. Używaj mózgu, zanim podasz kretyński argument czy wypaplasz bezmózgie przestrogi. WIDAĆ NISKI POZIOM UMYSŁOWY WSPÓŁDZIELONY BYŁ W CAŁEJ OKOLICY.
Psy nie mają sumienia, ale winne są także po właścicielu.Jak wychowa cię ojciec tyran i przez to sam stajesz się tyranem - wina jest ojca i twoja. Inteligencja i sumienie nie mają tu nic do rzeczy.Taka kolej rzeczy. Zło rodzi zło. Psy do walk zostały skażone ludzką tyranią na etapie tworzenia. Mają to w genach by być niesłychanie agresywbymi i zabijać gdy zaczną gryźć. Ta rasa powinna zostać unieszkodliwiona przez zakaz hodowli (tak jak w Anglii)
Ras do walk nie trzeba uczyć agresji, człowieku o wąskim intelekcie...To są bestie w genach. Nigdy nie wiadomo kiedy im odbije abe atakować. Po to je stworzono, aby nie miały hamulców. Hodowało się pd zawsze najagresywniejsze i najbrutalniejsze.To coś to nie pies. Należy tę rasę unieszkodliwić. Humanitarnie - przez surowy zakaz rozmnażania.Tylko patologia i pop*erdoleńcy bronią ras do zabijania. MAŁO JEST PSÓW JA SIĘ PYTAM?!
Typowy katol z wypranym mózgiem przez kler.Najbardziej winny jest właściciel.Fakt, że psy te należy uśpić bo to ludobójcze bestie do walk.Ale ty wyraźnie nienawidzisz psów, ba... ZWIERZĄT, a egocentrycznie Bronisz KRYMINALISTY, który postanowił te bestie w ogóle trzymać z dzieckiem!
A co ci przeszkadza że psy ludobójcze uśpią??Może daj się sama zamknąć z psem, który zakosztował ludzkiej krwi?Kocham psy, z wyjątkiem ras rozmnożonych do mordowania innych psów i ludzi. To nie psy tylko bestie, ktorych należy surowo zakazać jak w Anglii. Anglicy mają przynajmniej myślący rząd, a my patologiczny PiS
Mylisz się. Bestią jest poza właścicielem także pies ludobójca. Chyba nie zastanawiasz się co p*eprzysz. Na mózg ci padło z tym poglądem, że pies zawsze niewinny więc jak zarżnie człowieka to trzeba go zostawić w spokoju, by sobie hasał po trawie. Na wolności najlepiej! :D
tak tak, najlepiej wierzyć żonie świrusa, który miał Pit Bulle DO WALK, i którego odesłano do wariatkowa...Bez powodu dzieje się to, że stworzona maszyna do zabijania, jaką jest Pit Bull atakuje z byle powodu (prsez celowo wykształcony defekt mózgu, który anuluje im hamulce agresji) morduje człowieka.
Te zabiły dziecko, ciemna maso. Jak śmiesz, chodząca patologio porównywać jadno z drugim?!Bycie psiarsem nie usprawiedliwia twojego deb*lizmu!
Z twoimi poglądami wyjazd do lasu i tam idź głaskać wilki. Przynajmniej spróbuj, nim się ZDZIWISZ, że pierwszy odgryzie ci skretyniałe łapsko.Powinnaś mieć zakaz życia w społeczeństwie, bo twoja głupota i naiwność są niebezpieczne dla otoczenia.
Pit Bull to bestia, nie pies.Tylko patologia tego kraju powstrzymuje humanitsrny surowy zakaz hodowli bestii do walk!
Zgadzam się, jako miłujący przyrodę i wielbiciel psów. Pit Bulle to wypaczone bestie, nie psy. Należy zakazact ich hodowli
Wszyscy winni, byle nie właściciel oraz psy stworzone do zabijania. Zalecam konsultacje z psychiatrą...
To nie psy, tylko bestie do walk, wypaczone genetycznie.Ale nie świadome czynów, więc publiczna egzekucja psów jest prsesadą. Co innego właściciel...
Ciebie *ebać amebo umysłowa. "Psy są niewinne". To na pewno kolega zagryzł tego chłopca ;)To są LUDOBÓJCZE BESTIE DO ZABIJANIA, A NIE PSY!Takich jak ty powinno się zakuć w dyby na rynku jak w średniowieczu. Inaczej sam nie zmądrzejesz.Bronienie praw psów i zwierząt nie nakazuje robić tego w tak skrajnych przypadkach, tak jak nie nakazuje ci być tępą sp*erdoliną
Nie wiedziałem, że można być debilniejszym od deb*la. A jednak Róża mnie wyprowadziła z błędu.
Są nie winne, że się urodziły jako Pit Bulle (psy do walk) i wychował je kretyn który zachciał w domu z dzieckiem trzymać te bestie, ale są też winne ludobójstwa i należy je unieszkodliwić, jak każde wypaczenie, grożące śmiercią ludziom i innym zwierzętom.Rasy do walk unicestwić. Moxna humanitarnie - zakazując surowo hodowli
Jako weterynarza, rozbawiła mnie Pani wymyślna teoryjka o truciźnie :DUsypia się tym samym, co służy do tymczasowej narkozy na czas operacji. Po prostu zwiększa się dawkę. Śmierć jest bezbolesnym zaśnięciem.
Bronię praw zwierząt, ale nie wypaczonych bestii lubobójczych. Uśpić. Uważam, że rasy do walk należy zbanować w Polsce, tak jak w Anglii. One zabijają i ludzi jak i zwierzęta bez żadnych celowych prowokacji. To bestie.
Hura hura no i bardzo dobrze
Jeban bakuna pedala slepego
janek ty jeste jebany pedal dobrze widzacy ale o szczatkowym mozgu