W przeworskim szpitalu doszło do zmiany na stanowisku dyrektora. Kierujący placówką Robert Płaziak w dniu 4 października – decyzją Zarządu Powiatu, będącego jej organem prowadzącym – został odwołany z pełnionej funkcji. Zastąpiła go Magdalena Pogroszewska.
Decyzja jest pokłosiem postępowania konkursowego na szefa SP ZOZ w Przeworsku, ogłoszonego pod koniec sierpnia br. 3 października obradowała w tej sprawie 7-osobowa komisja konkursowa powołana do wyłonienia dyrektora. W wyniku tajnego głosowania jako kandydatkę na szefową przeworskiej lecznicy wskazano Magdalenę Pogroszewską, która była jedną z 10 aplikujących na wspomniane stanowisko. Finalnie 4 października br. zarząd powiatu podjął uchwałę odwołującą z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora R. Płaziaka i powołania wspomnianej kandydatki na szefową przeworskiej lecznicy na okres 6 lat. Nowa dyrektor szpitala została przedstawiona na ostatniej sesji rady powiatu, 4 bm.
Szerzej na ten temat w bieżącym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze