Reklama

Jubileuszowe „Piłkarskie Wtorki” okraszone gradem goli

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami do kalendarza sportowych imprez w Przemyślu wrócił jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Piłkarskie Wtorki”, którego pomysłodawcą był przemyski poseł Marek Rząsa (PO).

Na orliku przy ul. Dworskiego (ale nie tylko) rozgrywki odbywały się w każdy wakacyjny wtorek. Łącznie rozegrano 68 spotkań, w których padło aż 356 bramek. Sprawne prowadzenie rozgrywek pozwoliło wziąć w nich udział, przy zachowaniu wszelkich obostrzeń, aż 880 zawodnikom. Finał rozegrany został 24 sierpnia br. Wzięły w nim udział drużyny z powiatu przemyskiego, ale również dwie drużyny z Ukrainy oraz drużyna z Rzeszowa.


Triumfatorzy w kategorii wiekowej U-13

Triumfatorzy w czterech kategoriach

Zwycięstwo w kategorii U-10 i młodszych odniosła drużyna UKS Orlik Przemyśl Czerwony. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS Orlika Przemyśl Biały, na trzecim ex aequo uplasowały się zespoły Błękitnych Gumisiów i AC Milan. W kategorii U-13 triumfowała drużyna FC Buraczanka. Drugie miejsce zajęła drużyna Coco Jambo, na trzecim zakończyła zmagania drużyna Stars Team.

Reklama

W kategorii U-15 zwycięstwo zapewniła sobie drużyna SMS Mościska, która w finale pokonała drużynę FC Drewniane Nogi. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęła drużyna FC Szeginie (Ukraina). Tuż za „pudłem” uplasowała się drużyna Rzeszów Team. Wreszcie w kategorii U-18 pierwsze miejsce przypadło drużynie Fortu Jaksmanice, drugie zajęła drużyna Rozkład Jazdy, na trzecim uplasowała się drużyna Biało-Czerwoni Kaszyce, zaś na czwartym drużyna FC Gwiazdeczki.


Finaliści kategorii wiekowej U-15.

Oni stworzyli niepowtarzalny klimat

Turniej był okazją do szczególnego podziękowania trenerom i opiekunom, którzy przez te 11 lat towarzyszyli swoim wychowankom w trakcie gier. Z okazji jubileuszu specjalnie uhonorowani zostali: Henryk Łaskarzewski i Kamil Makara, animatorzy przemyskiego orlika, Andrzej Fedejko, emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, Daniel Zielenkiewicz ze Stubna, Grzegorz Lekowski z Fredropola, Dariusz Pankiewicz z Birczy, Bartosz Krucan z Przemyśla, Andrej Szagało z  Szegini oraz Jewgien Sklyarov z Mościsk. – Te osoby, na czele trenerem Henrykiem Łaskarzewskim, swoją pasją, oddaniem pracy z młodzieżą, wraz z uczestnikami turnieju od lat tworzą jego niepowtarzalny klimat, a niezawodni od lat sponsorzy sprawiają, że pula i wartość nagród jest bardzo satysfakcjonująca – powiedział na zakończenie zmagań M. Rząsa.

Reklama


Dla wielu zwycięstwo miało mniejsze znaczenie. Liczył się przede wszystkim udział i dobra zabawa. Emocji jednak nie brakowało.

Sponsorzy turnieju: PGNiG Oddział Sanok, Fracht FWO Polska, Andrzej Bułka, Eurobus Przemyśl i Hensfort Przemyśl. Patronat honorowy: Marek Rząsa, poseł na Sejm RP. Współpraca: Uczniowski Klub Sportowy przy SP 14 w Przemyślu, CKZiU nr 1 w Przemyślu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama