Po rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami do kalendarza sportowych imprez w Przemyślu wrócił jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Piłkarskie Wtorki”, którego pomysłodawcą był przemyski poseł Marek Rząsa (PO).
Na orliku przy ul. Dworskiego (ale nie tylko) rozgrywki odbywały się w każdy wakacyjny wtorek. Łącznie rozegrano 68 spotkań, w których padło aż 356 bramek. Sprawne prowadzenie rozgrywek pozwoliło wziąć w nich udział, przy zachowaniu wszelkich obostrzeń, aż 880 zawodnikom. Finał rozegrany został 24 sierpnia br. Wzięły w nim udział drużyny z powiatu przemyskiego, ale również dwie drużyny z Ukrainy oraz drużyna z Rzeszowa.

Triumfatorzy w kategorii wiekowej U-13
Zwycięstwo w kategorii U-10 i młodszych odniosła drużyna UKS Orlik Przemyśl Czerwony. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS Orlika Przemyśl Biały, na trzecim ex aequo uplasowały się zespoły Błękitnych Gumisiów i AC Milan. W kategorii U-13 triumfowała drużyna FC Buraczanka. Drugie miejsce zajęła drużyna Coco Jambo, na trzecim zakończyła zmagania drużyna Stars Team.
W kategorii U-15 zwycięstwo zapewniła sobie drużyna SMS Mościska, która w finale pokonała drużynę FC Drewniane Nogi. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęła drużyna FC Szeginie (Ukraina). Tuż za „pudłem” uplasowała się drużyna Rzeszów Team. Wreszcie w kategorii U-18 pierwsze miejsce przypadło drużynie Fortu Jaksmanice, drugie zajęła drużyna Rozkład Jazdy, na trzecim uplasowała się drużyna Biało-Czerwoni Kaszyce, zaś na czwartym drużyna FC Gwiazdeczki.

Finaliści kategorii wiekowej U-15.
Turniej był okazją do szczególnego podziękowania trenerom i opiekunom, którzy przez te 11 lat towarzyszyli swoim wychowankom w trakcie gier. Z okazji jubileuszu specjalnie uhonorowani zostali: Henryk Łaskarzewski i Kamil Makara, animatorzy przemyskiego orlika, Andrzej Fedejko, emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, Daniel Zielenkiewicz ze Stubna, Grzegorz Lekowski z Fredropola, Dariusz Pankiewicz z Birczy, Bartosz Krucan z Przemyśla, Andrej Szagało z Szegini oraz Jewgien Sklyarov z Mościsk. – Te osoby, na czele trenerem Henrykiem Łaskarzewskim, swoją pasją, oddaniem pracy z młodzieżą, wraz z uczestnikami turnieju od lat tworzą jego niepowtarzalny klimat, a niezawodni od lat sponsorzy sprawiają, że pula i wartość nagród jest bardzo satysfakcjonująca – powiedział na zakończenie zmagań M. Rząsa.

Dla wielu zwycięstwo miało mniejsze znaczenie. Liczył się przede
wszystkim udział i dobra zabawa. Emocji jednak nie brakowało.
Sponsorzy turnieju: PGNiG Oddział Sanok, Fracht FWO Polska, Andrzej Bułka, Eurobus Przemyśl i Hensfort Przemyśl. Patronat honorowy: Marek Rząsa, poseł na Sejm RP. Współpraca: Uczniowski Klub Sportowy przy SP 14 w Przemyślu, CKZiU nr 1 w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze