44. KONKURS-PLEBISCYT CZYTELNIKÓW ŻYCIA PODKARPACKIEGO NA 10 NAJLEPSZYCH-NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW 2018 ROKU
Na początku XXI wieku w historii plebiscytowych zmagań, czyli pomiędzy 2005 a 2015 rokiem, nastąpił „cichy” okres dla zawodników uprawiających karate kyokushin. Nie było ich w „dziesiątkach” najlepszych, nie było wśród nominowanych. Jaskółką, że dyscyplina się odradza był 2016 rok. Sygnał dał Dawid Surmiak z Przeworska, zajmując w plebiscycie piąte miejsce. Rok później zaskoczył młody Kornel Brzyski z Adamówki, a w ubiegłym roku Michał Igielski. W plebiscycie za 2018 rok karatecy kyokushin dokonali prawdziwego „wejścia smoka”. Kategorię seniorów wygrał Radosław Bakalus, a Michał Igielski powtórzył swój ubiegłoroczny sukces.
Rywalizacja o zajęcie jak najlepszego miejsca w końcowej klasyfikacji 44. konkursu-plebiscytu trwała od początku jego ogłoszenia. Wzięło w nie udział 55 sportowców w kategorii juniorów i 51 sportowców kategorii seniorów. Nominowała ich kapituła plebiscytu na podstawie sportowych dokonań w całym roku. Reprezentowali oni 17 dyscyplin, w przypadku kategorii juniorów i 13 seniorskich dyscyplin. Stało się też tradycją plebiscytową, że co jakichś czas pojawia się zupełnie nowa dyscyplina sportowa. W ubiegłym roku przyjęliśmy bocce do tej palety dyscyplin uprawianych w regionie.
44. konkurs-plebiscyt ogłosiliśmy 19 grudnia ub.r., a głosowanie trwało do 31 stycznia 2019 roku. Łącznie na konkurs nadesłano 2 tys. 696 kuponów, a drogą SMS-ową oddano 3 tys. 731 głosów. Jeden głos przekazany drogą SMS-ową wart był 2 pkt. A kupony miały wartość 3, 2 i 1 punktu w zależności od miejsca umieszczenia nominowanego sportowca. Na podstawie takiego głosowania i po przeliczeniu wszystkich głosów wyłoniliśmy zwycięzców, „dziesiątki” najlepszych-najpopularniejszych oraz ustaliliśmy pozostałe miejsca sportowców konkursie. Wszyscy sportowcy, na starcie, otrzymali od kapituły 10 punktów, co jest nowe w tym plebiscycie. Wszystkich sportowców obdzieliliśmy jednakowo, uznając wkład wszystkich nominowanych w rozwój reprezentowanej dyscypliny sportu.
Z przekazu, jaki pozostawili nam poprzedni organizatorzy konkursu-plebiscytu, przed 29 laty przyjęliśmy i kontynuujemy osiąganie celu nadrzędnego jaki sobie stawiamy. Tym celem jest promocja różnych dyscyplin sportowych. Na przestrzeni tych minionych lat promowaliśmy tradycyjnie uprawiane sporty w regionie, takie jak: koszykówka, lekkoatletyka, piłka ręczna i nożna, pływanie, tenis stołowy, ciężary. W plebiscycie pojawiały się nowe dyscypliny. Dobre wyniki, jakie osiągali sportowcy takich dyscyplin jak: karate i sporty walki różnych odmian, łucznictwo, biegi na orientację, bilard, czy ostatnio bocce dały podstawy, aby i te dyscypliny promować.
Plebiscytem rządzą nasi Czytelnicy. To ich opinia decyduje, który sportowiec zostaje nominowany, ile punktów dostanie w konkursie. Do kapituły plebiscytu należy organizacja i zorganizowanie finału przedsięwzięcia. Od 1991 roku staramy się, aby podsumowanie wysiłku sportowców miało oprawę odświętną. W przeszłości takie uroczyste podsumowania miały miejsce w Przemyślu w dawnym Klubie Garnizonowym, aż jedenaście razy przyjmował nas Zygmunt Ziober w restauracji Albatros, trzy razy byliśmy przyjmowani w nieistniejącej restauracji Balaba, raz przyjmował nas na pokojach wojewoda przemyski, a od pięciu poprzednich lat szeroko przed nami otwierała nam bramy Zamku Kazimierzowskiego pani Renata Nowakowska.
W przemyskiej hali sportowej odbywały się pierwsze posumowania plebiscytów, głównie przy okazji organizowanych w tym czasie meczów lub imprez sportowych. W tym roku powróciliśmy tam 11 lutego br., aby ogłosić wyniki i podsumować 44. konkurs-plebiscyt. Miejscem była sala kolumnowa ośrodka. Mimo że to pierwszy dzień zimowych ferii, dopisali sportowcy i zaproszeni goście. W uroczystości wzięli udział posłowie na Sejm RP – Andrzej Matusiewicz i Marek Rząsa, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, najmocniejsza z możliwych była reprezentacja władz Przemyśla z prezydentem Wojciechem Bakunem i jego zastępcą Bogusławem Świeżym, naczelnikiem Wydziału Sportu Januszem Łukasiewiczem czy pełniącym obowiązki dyrektora POSiR Robertem Kazimirem. Obecny był także znany działacz i sędzia sportowy Edward Prachowski, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc podczas organizacji tego przedsięwzięcia. Przedstawiciele władz i zaproszeni goście wręczyli sportowcom pamiątkowe dyplomy i puchary za wyniki w 2018 r., jednocześnie życząc im kolejnych udanych startów i jeszcze lepszych wyników w nowym roku.
Kulminacyjnym momentem spotkania było przekazanie przez wicemarszałka P. Pilcha na ręce organizatorów konkursu-plebiscytu, pamiątkowego grawertonu dla Henryka Jaskuły – „Sportowca 100-lecia”. Tytuł ten został mu nadany przez kapitułę plebiscytu.
Na zakończenie spotkania szefowa restauracji „Jaglanka” (działającej na terenie hali POSiR) Stanisława Kościelny zaserwowała sportowcom niezwykle finezyjne i efektownie przygotowane jadło, które przez uczestników poczęstunku nagrodzone zostało złotym medalem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może by tak zamieścić wyniki na stronie a nie tylko zdjęcia polityków i podziękowania dla sponsorów?
Amazing article! I need to know exactly how to be in your article. It's fascinating, convincing substance. Your perspectives are much morehttps://www.cdrreport.org/civil-engineer-cdr-sample-anzsco-code-233211/https://www.cdrreport.org/cpd-examples-samples/
A może by tak zamieścić wyniki na stronie a nie tylko zdjęcia polityków i podziękowania dla sponsorów?
Jest nasz przystojniak
Amazing article! I need to know exactly how to be in your article. It's fascinating, convincing substance. Your perspectives are much morehttps://www.cdrreport.org/civil-engineer-cdr-sample-anzsco-code-233211/https://www.cdrreport.org/cpd-examples-samples/