Wiele szkół i przedszkoli włączyło się w akcję Kartka dla Medyka. Dzieci w ten sposób dziękują pracownikom służb za ich pracę w czasie pandemii.
Zajęcia w przedszkolach odbywają się zdalnie, na ogół przez Facebooka. Livia Czapska z przedszkola nr 11 w Przemyślu założyła kilkuosobowe grupy, z którymi codziennie spotyka się online. Lekcje trwają po pół godziny z każdą grupą. – Zrobiłam pogadankę na temat przedstawicieli zawodów, które pomagają ludziom. Zaproponowałam dzieciom, żeby zrobić dla tych pracowników kartki, aby im podziękować – opowiada.
Sylwia Siara jest nauczycielką w przedszkolu w Świętem w gminie Radymno. – Znam sytuację medyków[paywall] od podszewki, ponieważ mój mąż jest ratownikiem. Ale nawet, gdyby nie był, włączyłabym się w tę akcję – mówi. – Rzuciłam takie hasło rodzicom i oni bardzo chętnie je podjęli i razem z dziećmi przygotowali kartki – dodaje.
Podobnie zrobiło wiele innych placówek. ratownicy są zachwyceni i wzruszeni. Nadesłane drogą elektroniczną kartki, publikują na swojej stronie na Facebooku.
Akcja Kartka dla Medyka wyszła od dwóch nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku Zyty Czechowskiej i Jolanty Majkowskiej. Na prowadzonym wspólnie blogu www.specjalni.pl zaproponowały, aby nauczyciele wykorzystali obecny czas na rozmowę o pracy służby zdrowia, szczególnie w kontekście trwającej epidemii.
Zachęciły, żeby uczniowie narysowali, namalowali lub inną techniką wykonali kartkę z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. „Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni” – napisały.
Zainteresowanie akcją jest tak duże, że specjalna strona, na której można było zamieszczać pliki została zapełniona bardzo szybko. „Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da” – zachęciły pomysłodawczynie.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze