Reklama

Kolejna edycja „Orlik Winter Cup” za nami

W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna edycja piłkarskiego turnieju pod nazwą „Orlik Winter Cup”. Tym razem w formie festiwalu piłkarskiego. Wzięli w nim udział 10-letni (i młodsi) adepci piłki nożnej.

Festiwal został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Przemyśl przy współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz POSiR-em. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów, które rywalizowały na dwóch poziomach piłkarskiego zaawansowania. Na poziomie „pro”, czyli zaawansowanym rywalizowały ekipy: UKS Orlik Przemyśl, UKS SMS Przemyśl, Akademia Piłkarska JKS Jarosław, Dynovia Dynów, Akademia Futbolu Wiązownica oraz SMS Mościska (Ukraina). Na poziomie „grassroots”, czyli średniozaawansowanym zaś: UKS Orlik Przemyśl, AP JKS Jarosław, UKS Młode Wilki Niziny, Akademia Piłkarska Sokół Sieniawa, UKS Orlęta Lesko i DAF Rzeszów.

W festiwalu nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Zwycięzcą mógł się czuć każdy. Liczyła się dobra zabawa, gra w duchu fair-play oraz uśmiech na twarzy każdego małego piłkarza. Wszystkie drużyny otrzymały jednakowe puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale.

Reklama

W kategorii „grassroots”, czyli na poziomie średniozaawansowanym na parkiecie hali POSiR biegli i dobrze się bawili reprezentanci sześciu drużyn. Fot. zbiory własne

Po każdej sesji festiwalu organizowany był konkurs „Mistrza żonglerki”, w którym do wygrania były piłki. W kategorii „pro”, czyli zaawansowanym wygrał Michał Rajek (UKS Orlik Przemyśl), który zaliczył 132 podbicia. W kategorii „grassroots”, czyli średniozaawansowanym najlepszy był Filip Mączka (AP JKS Jarosław).

– Dziękujemy wszystkim drużynom za przyjazd, super grę oraz emocje i ambicję pozostawioną na parkiecie. Serdeczne podziękowania kieruję także do wszystkich rodziców, którzy pomagali w organizacji naszego festiwalu – powiedział prezes UKS Orlik Henryk Łaskarzewski. Drużyny UKS Orlika reprezentowali: Gabi Kowalik, Filip Czanik, Michał Rajek, Filip Świtajło, Antek Andruszkiewicz, Bohdan Tymec, Filip Malarczyk, Franek Goliński, Karol Cypara, Alek Kulikowski, Antek Kordyaczny, Kornel Buczek, Miłosz Kazimierczuk, Miłosz Mazurek, Adrian Grzywacz i Jan Siębab. Trenerem jest Kamil Makara.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/02/2024 08:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama