W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna edycja piłkarskiego turnieju pod nazwą „Orlik Winter Cup”. Tym razem w formie festiwalu piłkarskiego. Wzięli w nim udział 10-letni (i młodsi) adepci piłki nożnej.
Festiwal został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Przemyśl przy współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz POSiR-em. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów, które rywalizowały na dwóch poziomach piłkarskiego zaawansowania. Na poziomie „pro”, czyli zaawansowanym rywalizowały ekipy: UKS Orlik Przemyśl, UKS SMS Przemyśl, Akademia Piłkarska JKS Jarosław, Dynovia Dynów, Akademia Futbolu Wiązownica oraz SMS Mościska (Ukraina). Na poziomie „grassroots”, czyli średniozaawansowanym zaś: UKS Orlik Przemyśl, AP JKS Jarosław, UKS Młode Wilki Niziny, Akademia Piłkarska Sokół Sieniawa, UKS Orlęta Lesko i DAF Rzeszów.
W festiwalu nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Zwycięzcą mógł się czuć każdy. Liczyła się dobra zabawa, gra w duchu fair-play oraz uśmiech na twarzy każdego małego piłkarza. Wszystkie drużyny otrzymały jednakowe puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale.

W kategorii „grassroots”, czyli na poziomie średniozaawansowanym na parkiecie hali POSiR biegli i dobrze się bawili reprezentanci sześciu drużyn. Fot. zbiory własne
Po każdej sesji festiwalu organizowany był konkurs „Mistrza żonglerki”, w którym do wygrania były piłki. W kategorii „pro”, czyli zaawansowanym wygrał Michał Rajek (UKS Orlik Przemyśl), który zaliczył 132 podbicia. W kategorii „grassroots”, czyli średniozaawansowanym najlepszy był Filip Mączka (AP JKS Jarosław).
– Dziękujemy wszystkim drużynom za przyjazd, super grę oraz emocje i ambicję pozostawioną na parkiecie. Serdeczne podziękowania kieruję także do wszystkich rodziców, którzy pomagali w organizacji naszego festiwalu – powiedział prezes UKS Orlik Henryk Łaskarzewski. Drużyny UKS Orlika reprezentowali: Gabi Kowalik, Filip Czanik, Michał Rajek, Filip Świtajło, Antek Andruszkiewicz, Bohdan Tymec, Filip Malarczyk, Franek Goliński, Karol Cypara, Alek Kulikowski, Antek Kordyaczny, Kornel Buczek, Miłosz Kazimierczuk, Miłosz Mazurek, Adrian Grzywacz i Jan Siębab. Trenerem jest Kamil Makara.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze