Powiat przeworski kolejny skutecznie walczy o przypływ nowych lekarzy do swojego SP ZOZ, oferując stypendia studentom medycyny w zamian za deklarację podjęcia pierwszej pracy w tutejszej lecznicy. 25 maja br. w starostwie parafowano kolejną umowę stypendialną – trzecią w tym roku i piątą od początku trwania programu.
Starania o pozyskanie personelu medycznego dla przeworskiego szpitala trwają. W marcu tego roku podpisano dwie umowy z przyszłymi medykami. Natomiast pod koniec maja w Starostwie Powiatowym w Przeworsku doszło do parafowania kolejnej. Tym razem stypendystką została Agata Sykała, studentka IV roku Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, mieszkanka powiatu przeworskiego.
Dokument został parafowany w obecności[paywall]: starosty Bogusława Urbana, wicestarosty Jacka Kierepki, skarbnik Anny Kowal i dyrektora SP ZOZ w Przeworsku Grzegorza Jedynaka.
W jaki sposób powiat zachęca studiujących aktualnie na kierunkach lekarskich do podjęcia w przyszłości współpracy z przeworskim szpitalem? Wabikiem jest właśnie program atrakcyjnych stypendiów. Jego założenia są proste. Chodzi o to, by student medycyny (IV, V i VI roku) pierwsze lata pracy w zawodzie lekarza związał właśnie z przeworskim szpitalem.
Skłonić ma go do tego stypendium w kwocie 2 tys. zł, pobierane przez okres do 9 miesięcy w każdym roku akademickim, począwszy od podpisania umowy do czasu zakończenia kształcenia. Podpisujący umowę przyszły medyk zobowiązuje się w zamian do podjęcia pracy w ramach stażu podyplomowego w terminie do 6 miesięcy od uzyskania dyplomu, po uprzednim uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, a także do kontynuacji zatrudnienia w SP ZOZ w Przeworsku po zakończeniu stażu.
Właśnie ruszył nabór do kolejnej edycji programu. Wnioski można składać do 10 października br. Priorytetowe dla przeworskiego szpitala specjalizacje to: internistyczna, urologiczna, neurologiczna i geriatryczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze