Reklama

Kolejna zmiana rozkładu jazdy, kolejne problemy

25/03/2016 17:33

Rozkład jazdy szunobusu na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław zmienia się co 3 miesiące. Po ostatniej zmianie, połączenie nie jest dostosowane do godzin odjazdów innych pociągów, jadących w kierunku Rzeszowa i Przemyśla.

– Do tej pory szynobus odjeżdżał o 5.32 z Lubaczowa. W Muninie czekaliśmy tylko kilka minut i przesiadaliśmy się do pociągów w kierunku Rzeszowa lub Przemyśla. Takie połączenie było super – mówi Jerzy Ochab.

Podczas ostatniej zmiany poranny wyjazd szunobusu przesunięto o 17 minut do przodu. To sprawia, że szynobus dociera do Muniny o 6.37. Pociąg do Rzeszowa odjeżdża o 6.18 i 7.28, do Przemyśla[paywall] o 6.20 i 7.34. Trzeba więc czekać blisko godzinę. – Zostaliśmy odcięci od świata. 17 minut robi aż tak wielką różnicę? – dziwi się.

Reklama

Pasażerowie wskazują, że rozkład jazdy zmienia się co trzy miesiące, a za każdym razem różnice wynoszą kilkanaście minut. Twierdzą, że najlepszy był ten obowiązujący od grudnia do marca. Obawiają się, że teraz spadnie liczba pasażerów i szynobus w efekcie przestanie kursować.

 

Samorządy tak chciały

Zdzisław Kozak, zastępca dyrektora Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie tłumaczy, że są dwa powody zmian w rozkładzie jazdy. Pierwszy jest związany z pracami na liniach kolejowych. Drugi wynika z postulatów zgłaszanych przez samorządy położone wzdłuż przebiegu trasy szynobusu.

Reklama

– Postulaty zgłaszane przez samorządy dotyczą późniejszego przyjazdu do stacji docelowej w Jarosławiu, aby godziny kursowania pociągów relacji Horyniec-Zdrój – Jarosław były dostosowane do oczekiwań pasażerów rozpoczynających pracę lub naukę od godziny 7 rano. Dotychczasowe godziny przyjazdu były dla nich zdecydowanie zbyt wczesne – wyjaśnia Z. Kozak. Jak mówi, spółka Przewozy Regionalne (czyli operator przewozów) potwierdza słuszność tych wniosków. – Operator twierdzi, że dotąd zaledwie jeden do dwóch pasażerów pociągów relacji Horyniec-Zdrój – Jarosław korzystało z możliwości kontynuowania podróży w kierunkach do Przemyśla lub Rzeszowa. Operator również potwierdził, że ze względu na dotychczasową wczesną porę przyjazdu odnotowano zmniejszenie ilości pasażerów w tym pociągu, zwłaszcza uczniów szkół – podsumowuje Z. Kozak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama