Od 14 do 17 marca br. koszykarze Hensfortu Przemyśl uczestniczyli w finale Europejskiej Młodzieżowej Ligi Basketu, który odbył się w węgierskim Szekesfehervar. Na cztery rozegrane pojedynki, wygrali jeden. Trzeba jednak pamiętać, że był to finał dla zespołów kategorii U-20, a podopieczni Daniela Puchalskiego są dwa lata młodsi.
Bez wątpienia było to kolejne potrzebne doświadczenie dla młodych Niedźwiadków. Znakomicie spisywali się w fazie zasadniczej EYBL, odnosząc 6 zwycięstw i ponosząc 2 porażki. Mierzyli się z ekipami mocniejszymi fizycznie, o niebagatelnie większym bagażu doświadczeń, bo w tym wieku dwa lata różnicy robi ogromną różnicę. Nagrodą był wyjazd na Węgry, gdzie rywalizowali z czterema zespołami: KK Grosuplje (Słowenia), Alba Fehervar (Węgry), Lido di Roma Basket (Włochy) i Oxygen Orange 1 Bassano Del Grappa (Włochy).
Triumfowali raz, z tą pierwszą drużyną. Choć Słoweńcy mieli w swoim składzie kilku podstawowych reprezentantów swojego kraju podczas Mistrzostw Europy U-20, przemyślanie rozegrali znakomite zawody. Co prawda mieli sporo problemów z dwójką młodych Słoweńców – Nikolą Susą i Nejcem Zdesarem, którzy rzucili we dwójkę 58 punktów, ale zespołowość w grze wzięła górę nad indywidualnościami.
Trzy pozostałe spotkania przegrali, ale nie mają się czego wstydzić. Z węgierską Albą i włoskim Lido di Roma Basket toczyli przez 40 minut bardzo wyrównane boje. Z gospodarzami nie wyszła im ostatnia ćwiartka spotkania, w której znakomicie spisywał się naturalizowany u Madziarów Joel Kalan Nshimba, który zanotował double-double (22 pkt; 14 zbiórek). Bardzo równo było także w konfrontacji z rzymianami, a o finalnym rezultacie zadecydowały detale. Żadnych szans nie mieli natomiast w ostatniej potyczce turnieju, z jego zwycięzcą, ekipą Oxygen Orange 1 Bassano Del Grappa. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już po 20 minutach gry.
Hensfort – KK Grosuplje (Słowenia) 106:96 (23:32, 32:25, 25:23, 26:16), punkty: P. Strzępek 21 (2x3), Sz. Janczak 19 (3x3), K. Walciszewski 16, W. Słaby 15, J. Complak 8 (2x3), J. Kucharski 8, R. Serwański 7 (1x3), B. Kosior 6, M. Kleszcz 4, K. Radoń 2, Sz. Prusak 0.
Hensfort – Alba Fehervar (Węgry) 73:88 (17:23, 18:16, 18:15, 20:34), punkty: P. Strzępek 17 (1x3), W. Słaby 12, J. Complak 9 (1x3), Sz. Janczak 9 (3x3), K. Walciszewski 7, K. Radoń 6, M. Kleszcz 4, B. Kosior 2, J. Kucharski 2, R. Serwański 1, Sz. Prusak 0.
Hensfort – Lido di Roma Basket (Włochy) 80:86 (20:18, 21:14, 18:25, 21:29), punkty: Sz. Janczak 25 (2x3), P. Strzępek 18, W. Słaby 15, J. Complak 9 (2x3), R. Serwański 9 (1x3), B. Kosior 2, J. Kucharski 0, Sz. Prusak 0, K. Radoń 0.
Hensfort – Oxygen Orange 1 Bassano Del Grappa (Włochy) 67:111 (12:31, 15:31, 27:27, 13:22), punkty: Sz. Janczak 16 (2x3), P. Strzępek 12, J. Kucharski 10 (2x3), K. Radoń 7, W. Słaby 5, A. Adamek 4, R. Serwański 2, J. Complak 0, B. Kosior 0, Sz. Prusak 0.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A jaki to był finał play-off Europejskiej Młodzieżowej Ligi Basketu??? Bo chyba nie najlepszej dywizji U-20 w Europie !!! Poziom o wiele niższy od najlepszych.
A jaki to był finał play-off Europejskiej Młodzieżowej Ligi Basketu??? Bo chyba nie najlepszej dywizji U-20 w Europie !!! Poziom o wiele niższy od najlepszych.