Reklama

Kolejne prace konserwatorskie w pałacu

13/08/2024 07:47

Od kilku lat pałac Górskich, w którym znajduje się m.in. Urząd Gminy w Roźwienicy, jest sukcesywnie odnawiany. I dalej będzie...

Budynek do rejestru zabytków wpisany został już w 1986 r. Powstał w XIX w. Zbudowany został w stylu eklektycznym z dominacją elementów neobarokowych. Kapitalny remont przeszedł w połowie lat 70. XX wieku. Wówczas jego wnętrza zaadaptowano na siedzibę urzędu i ośrodka zdrowia. Został również nieco przebudowany.


Do tej pory, w ramach prac konserwatorskich, wykonano m.in.: wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, elewację, częściowo wymieniono instalacje elektryczną oraz instalacje centralnego ogrzewania. Niedawno władze gminy ogłosiły przetarg na kolejne prace remontowo-konserwatorskie. Kto będzie ich wykonawcą, okaże się 19 sierpnia br., kiedy przewidziano otwarcie ofert. W ramach prac planowane jest m.in.: odnowienie tynków wewnętrznych i sztukaterii, renowację zabytkowych drzwi, wymianę pozostałej części instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji przeciwpożarowej, wykonanie robót malarskich pomieszczeń oraz roboty sanitarne. Wykonawca na realizację tych prac będzie miał 14 miesięcy.

Reklama


mars

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama