Od kilku lat pałac Górskich, w którym znajduje się m.in. Urząd Gminy w Roźwienicy, jest sukcesywnie odnawiany. I dalej będzie...
Budynek do rejestru zabytków wpisany został już w 1986 r. Powstał w XIX w. Zbudowany został w stylu eklektycznym z dominacją elementów neobarokowych. Kapitalny remont przeszedł w połowie lat 70. XX wieku. Wówczas jego wnętrza zaadaptowano na siedzibę urzędu i ośrodka zdrowia. Został również nieco przebudowany.
Do tej pory, w ramach prac konserwatorskich, wykonano m.in.: wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, elewację, częściowo wymieniono instalacje elektryczną oraz instalacje centralnego ogrzewania. Niedawno władze gminy ogłosiły przetarg na kolejne prace remontowo-konserwatorskie. Kto będzie ich wykonawcą, okaże się 19 sierpnia br., kiedy przewidziano otwarcie ofert. W ramach prac planowane jest m.in.: odnowienie tynków wewnętrznych i sztukaterii, renowację zabytkowych drzwi, wymianę pozostałej części instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji przeciwpożarowej, wykonanie robót malarskich pomieszczeń oraz roboty sanitarne. Wykonawca na realizację tych prac będzie miał 14 miesięcy.
mars
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze