Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś, że obecnie na terenie Podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 67 osób, 20 495 poddanych jest kwarantannie, 7 117 w izolacji, a z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 609 osób.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy obecnie rządzący nami mają sumienie. Obawiam się ,że nieRadosny i beztroski okres rządzenia daje efekty. i staje się coraz bardzo ponury
Byłeś na oddziale COVID? czy spotkał bys sie z zakażonym?
A ten troll i hejter lewacki dalej sieje nienawiść do rządzących aby napisać głuPOty
Z dziennika młodej lekarki.Skrzynka pytań Z racji owej, że w przestrzeni medialnej wszelkiej maści – mówiąc farmacyjnym językiem - porady na temat psychopandemii mnożą się niczym obosieczne ostrza władz w wydawanym szybciej niż pomyśli rozum rozporządzeniu, postanowiłam na swoim medycznym portalu otworzyć skrzynkę pytań dla pacjentów, i tych wystraszonych wizją śmierci na rozdmuchanym stadionie narodowym, wszak wcześnie była na nim Madonna, co im się źle kojarzy, jak i mocno zirytowanych całą sytuacją, bo kupili dresy i adidasy, i wydali kupę kasy, a fitness kluby zamknęło aseptyczne wieko ministerialne. I tu trafiłam w punkt zapotrzebowania psychopandemicznego. Jako że mam już wyrobiony status doświadczonej, aczkolwiek młodej lekarki, do mojej skrzynki wsunięto wiele pytań, na które postaram się odpowiedzieć.Jacyś dowcipnisie pytali o zabawę w doktora i te strzykawki Leona, ale kierowana tajemnicą lekarską powiem tylko, że nie były tak twarde jak zapewniał Leon. Jedna pani, mężatka, prosiła mnie o pomoc, co ma zrobić z mężem, który od tygodnia nie wychodzi z auta. Żaliła się, że cały czas tam siedzi i oczekuje, że będzie mu przynosić jedzenie. Jak twierdzi, uwierzył, że w aucie nie musi nosić maseczki i dlatego obsługuje w nim swoich klientów, a że jest fryzjerem, to objeżdża osiedla, wsie i nie martwi się o swój biznes. A łóżko czeka, nagrzane. Odpowiadam. Niech Pani mu do auta wstawi telewizor i ustawi tylko kanały informacyjne TV. Zapewniam, głupota i propaganda potrafi zabić, a cóż dopiero wygonić człowieka z auta. Inny pacjent, mężczyzna ok. 30 lat, o skłonnościach homoseksualnych zwierzył mi się, że od czasu pojawienia się wirusa Covid-19 zaczęły mu się podobać kobiety i nie wie co ma zrobić z tymi nienaturalnymi pragnieniami. Odpowiadam. Jeżeli to zaburzenie znajduje się na liście Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (w skrócie ICD), to trzeba je leczyć, nie ma innego wyjścia. Nie można tego tolerować, a nuż zarażą się tym całe grupy wyznawców LGBT?Pewna pani, pracująca w urzędzie miejskim zadała mi trudne pytanie. Czy po 20 minutach noszenia maseczki można ją odwrócić na drugą stronę i nadal ją nosić? Jak twierdziła, wtedy wydmuchem z ust i nosa pozbędzie się wirusów, które siedziały w jej organizmie, co sprawi, że nie zachoruje od ich namnożenia, a przy tym zaoszczędzi na kupnie nowych maseczek. Odpowiadam. Tak to prawda, ale najpierw winna Pani skonsultować to z psychiatrą. Dawny mój pacjent był ciekaw, czy wiem coś o nowych przepisach, które przewidują areszt i więzienie dla tych, którzy publicznie krytykują istnienie śmiercionośnego wirusa. Zajrzałam na druki w wiejskiej sieni i znalazłam projekt wyznawców Lenina, który zakłada taką ewentualność. Wszyscy, u których np. ekspedientka czy kierowca autobusu odkryją chorobę zwaną Oppositional Defiant Disored (ODD), która według podręcznika „Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders” (DSM) oznacza „trwale przejawiające się wzorce nieposłusznego, wrogiego i prowokującego zachowania”, winna zgłosić ten fakt do najbliższego warzywniaka, w którym będzie ulokowany zakamuflowany funkcjonariusz ODD, który podejmie właściwe działania. Lewa noga społeczeństwa ma już historyczne doświadczenie, wszak w ZSRR istniała jednostka chorobowa zwana: „schizofrenia bezobjawowa”, więc wszystko przed nami. Dużo pytań kierowanych do mnie, jak przystało na młodą lekarkę, autorytet w dziedzinie życia i śmierci zanimalizowanego w XXI wieku człowieka, dotyczyło wydawania zaświadczeń, które zwalniałyby ich z zakrywania otworów wciągająco-oralnych podczas psychopandemii. Jedno z pytań utkwiło mi najbardziej w mojej medycznej głowie. Osoba, zapewne z branży handlowej, pytała wprost: „Pani doktór, jak mam sprawdzić czy zaświadczenie ukazane mi w czasie pracy jest prawdziwe? Każdy może przecież wydrukować sobie taki papier.” Odpowiadam. Proszę zatrudnić fotografa. Instrukcję jak to wykonać można pobrać z portalu youtube, wpisując hasło „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. I jak tylko pojawi się nowy klient z zaświadczeniem, wykonać mu fotografię i umieścić na tablicy przy kasie, aby personel stosownie do zalecenia RODO mógł chronić dane osobowe takiej osoby i nie musiał głośno pytać o jego nazwisko i adres zamieszkania.”. Jakie to proste przecież. Tylko czemu ja mam udzielać tych porad? Jak słyszałam, już niedaleko izby wiejskiej krążą czipsomani, z ofertą na zastrzyki docielesne, dzięki czemu każdy który będzie miał taki chips, nie będzie musiał niczego okazywać. Komputer go wyłapie. Jak to dobrze, że tak niewielu troszczy się o tak wielu, dla naszego dobra. Idą cudowne czasy. A ja młoda lekarka popieram wszystko całym swym ciałem i zapieram się drewniakami. Na pozostałe pytania udzielę odpowiedzi indywidualnie, wszak wisi nade mną miecz Eskupala i nie mogę wyjawiać wszystkiego publicznie, a poza tym czuwa nade mną miecz RODO.
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
W przyszłym tygodniu przekroczymy w kraju "barierę" 20 tysięcy. Oficjalnie,bo tak naprawdę już teraz faktyczna liczba zakażonych sięga każdego dnia 20-30 tysięcy. "Oficjalnie" ujawni się to dopiero wówczas, gdy codziennie testowanych będzie 80-90 tysięcy - na co jednak się nie zanosi...
Czy obecnie rządzący nami mają sumienie. Obawiam się ,że nieRadosny i beztroski okres rządzenia daje efekty. i staje się coraz bardzo ponury
Rekodd psychozy.
Byłeś na oddziale COVID? czy spotkał bys sie z zakażonym?