Aż 4280 zakażeń w Polsce i 256 na Podkarpaciu – to bilans ostatniej doby zakażeń koronawirusem. To najwyższy wynik od początku ogłoszenia pandemii w kraju. Zmarło 76 osób, z czego 8 w naszym województwie.
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś, że obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 61 osób, 8582 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 1466 osób.
Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 319 osób.
– Z przykrością informujemy, że w dniach 4-7 października br. zmarło 8 mieszkańców województwa: pięciu mężczyzn z powiatów: ropczycko-sędziszowskiego (60 lat), mieleckiego (81), miasta Krosna (75), dębickiego (60), leżajskiego(82) oraz trzy kobiety z powiatów: ropczycko-sędziszowskiego(82), mieleckiego (87), leżajskiego (83) – poinformowano w komunikacie.
Natomiast 56 osób wyzdrowiały lub zwolniono z izolacji.
W ciągu ostatniej doby odnotowano 256 nowych przypadków:
21 osób – jarosławski 1 osoba – lubaczowski 4 osoby – przemyski 16 osób – Przemyśl 20 osób – przeworski 8 osób – brzozowski 22 osoby – dębicki 3 osoby – jasielski 8 osób – kolbuszowski 1 osoba – miasto Krosno 10 osób – krośnieński 10 osób – leski 7 osób – leżajski 10 osób – łańcucki 14 osób – mielecki 8 osób – niżański 6 osób – ropczycko-sędziszowski 15 osób – rzeszowski 32 osoby – miasto Rzeszów 18 osób – sanocki 6 osób – stalowowolski 8 osób – strzyżowski 7 osób– tarnobrzeski 1 osoba – Tarnobrzeg
Liczba przebadanych mieszkańców województwa podkarpackiego do 8 października do godz. 9.00 wynosi 83 577 osób, z czego 1408 osób w ciągu ostatniej doby.
Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 5168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 3213 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 170 zgonów.
W całym kraju odnotowano 4 280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (598), małopolskiego (548), wielkopolskiego (505), śląskiego (375), pomorskiego (313), kujawsko-pomorskiego (311), łódzkiego (279), dolnośląskiego (258), podkarpackiego (256), lubelskiego (204), świętokrzyskiego (159), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (105), podlaskiego (94), opolskiego (90), lubuskiego (69).
Ministerstwo Zdrowia informuje, że wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 8 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 81-M Grudziądz, 67-M Bydgoszcz, 47-M Bytom, 73-M Poznań (mieszkaniec woj. dolnośląskiego), 72-K Oleśnica, 86-K Kraków, 63-M Warszawa, 61-M Słupsk.
Z kolei 68 innych osób, które zmarły, miało również inne schorzenia (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Kędzierzyn Koźle, 84-M, 94-K Namysłów, 69-M Warszawa (mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego), 69-K, 71-K Ostróda, 95-M Tomaszów Lub., 99-M, 94-M Zgierz, 72-M Sulejów, 57-M Kraków (mieszkaniec woj. śląskiego), 72-M, 81-M, 81-M Gliwice, 82-M, 87-M, 73-M, 77-K Poznań, 80-K Leszno, 85-K Kalisz, 89-K Wysokie Maz., 70-K, 59-M, 69-M Choroszcz, 63-M, 70-M, 87-M, 58-M Białystok, 81-K Gorzów Wlk., 60-M, 75-M Łańcut, 82-K Rzeszów, 81-M Mielec, 87-K Nowa Dęba, 60-M Dębica, 83-K Przeworsk, 82-M Leżajsk, 88-K, 91-K, 74-M Wrocław, 71-M Świdnica, 85-K Wałbrzych, 81-K, 82-M, 95-M, 80-M, 76-M, 75-M, 83-K Kraków, 72-M Oświęcim, 66-M Wadowice, 79-K Przytkowice, 87-K Olkusz, 87-M Zawiercie (mieszkaniec woj. świętokrzyskiego), 76-M Staszów, 60-K Starachowice, 87-K Ciechanów, 81-M, 91-M, 64-M Radom, 68-M, 74-K, 64-M, 71-K, 88-M Warszawa, 84-K Żyrardów, 80-K, 85-K Płock.
Liczba zakażonych koronawirusem sięgnęła 111 599. 2 867 osób zmarło.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Koniec propagandy sukcesu.Dlaczego rządzący nas oszukiwali, że wszystko jest dobrze i jest pod kontrolą?
Pod kontrolą to mieli kasę, źle ich zrozumiałeś.
myślicie że to jest dużo, za kilka tygodni może wcześniej będzie 10000 tys. potem jeszcze więcej, a tak naprawdę to sami ludzie są winni nie rząd taki czy owaki nie partia ta czy inna, dalej maseczki do połowy , podawanie rąk na przywitanie, nie trzymanie odległości w sklepach itp....................................................................... tak trzymajcie tylko nie płaczcie potem umierajcie w sami w domu....
PISDZIELCY MOWILI ZE WIRUS W ODWROCIE I NIE MA SIE CZEGO BAC ! I CO ZROBI TERAZ TEN GENIUSZ ?! TERAZ OGLOSIL ZE CALY KRAJ CHODZI W MASECZKACH !
UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
Teraz pojawił się problem a latem nikt się tym nie przejmował bo najważniejsze były wybory i pełen luz blues
ha ha opozycja chciała wybory na październik no i co benek,,, teraz więcej zakażonych czy na wiosnę no powiedz....
https://www.zycie.pl/forum
Koniec propagandy sukcesu.Dlaczego rządzący nas oszukiwali, że wszystko jest dobrze i jest pod kontrolą?
Pod kontrolą to mieli kasę, źle ich zrozumiałeś.