Reklama

Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 44 nowe przypadki

08/08/2020 11:39

Ponownie najwięcej nowych zachorowań jest w powiecie jarosławskim.

W Polsce mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby przybyło 843 osoby – najwięcej z województw: śląskiego (208), mazowieckiego (131) i małopolskiego (124).

Na Podkarpaciu z 44 nowymi przypadkami zajmuje szóste miejsce.

20 osób powiat jarosławski (dziesięć kobiet, dziesięciu mężczyzn) 2 osoby powiat przemyski (kobiety) 1 osoba miasto Przemyśl (kobieta) 1 osoba powiat brzozowski (kobieta) 1 osoba powiat jasielski (kobieta) 1 osoba powiat kolbuszowski (kobieta) 2 osoby powiat łańcucki (kobiety) 1 osoba powiat mielecki (kobieta) 1 osoba powiat niżański (mężczyzna) 3 osoby powiat rzeszowski (kobieta i dwóch mężczyzn) 5 osób miasto Rzeszów (cztery kobiety i mężczyzna) 4 osoby powiat stalowowolski (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) 1 osoba powiat strzyżowski (kobieta) 1 osoba miasto Tarnobrzeg (kobieta)

 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 59 500 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1579 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 862 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 69 zgonów.

Reklama

Obecnie pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2812 poddane jest kwarantannie,
a w izolacji przebywa 540 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 108 osób.

6 sierpnia br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym w Jarosławiu (mieszkaniec powiatu jarosławskiego). Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był jednak COVID 19.

Kolejne 16 osób, które wyzdrowiało to 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, dwóch mieszkańców powiatu mieleckiego oraz mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    f-35 - niezalogowany 2020-08-08 12:25:46

    Panie Tadeuszu ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    goscx - niezalogowany 2020-08-08 13:19:15

    Totalitarny rząd pisowski nad pandemią już nie panuje. Nie wyślą reżimowej policji przeciwko covidowi. Jedynie co potrafią to nękać, aresztować, pacyfikować niewinnych ludzi zamiast walczyć z zarazą!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bobas - niezalogowany 2020-08-08 15:03:04

    Przestań znowu pisać głuPOty jaki totalitarny , totalitarny i złodziejski rząd to był przez 8 lat PO-PSL który na Marszu Niepodległości robił prowokację i bił uczestników marszu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama