Reklama

Kolejnych 5 stypendiów dla medyków. Młodzi lekarze potrzebni w szpitalu

Dwukrotnie już informowaliśmy o działaniach powiatu przeworskiego zmierzających do ściągnięcia młodych lekarzy do szpitala w Przeworsku. W zamian za deklarację podjęcia w nim pierwszej pracy powiat oferuje stypendia studentom ostatnich lat medycyny. Właśnie podpisano kolejnych 5 umów z przyszłymi medykami.

Starania o pozyskanie personelu medycznego idą powiatowi całkiem nieźle. Z programu stypendialnego skorzystało do tej pory dziesięć osób – dziewięć z nich pobiera stypendium, a jedna już rozpoczęła staż podyplomowy w SP ZOZ w Przeworsku.

To pochodząca z Dębowa w gminie Gać Dominika Kojder, która w czerwcu tego roku ukończyła kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Swoją przyszłość planuje związać z anestezjologią i intensywną terapią.

Ostatni, czwarty już nabór wniosków zakończył się podpisaniem 5 umów ze studentami medycyny. Nowymi stypendystami zostali studenci IV roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim: Anita[paywall] Głogowska, Adrian Potocki, Aleksandra Jeńć, Marcin Jędryka i Barbara Tomaszek.


Umowy parafowano 25 i 27 października, w obecności: starosty przeworskiego Bogusława Urbana, wicestarosty Jacka Kierepki, skarbnik Anny Kowal oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanny Mordarskiej.

Reklama

W programie stypendialnym chodzi o to, by student medycyny (IV, V i VI roku) pierwsze lata pracy w zawodzie lekarza związał z przeworskim szpitalem. Ponownie skłonić ma go do tego stypendium w kwocie 2000 zł miesięcznie, pobierane do czasu zakończenia studiów.

Podpisujący umowę przyszły medyk zobowiązuje się do podjęcia pracy w ramach stażu podyplomowego w terminie do 6 miesięcy od uzyskania dyplomu, po uprzednim uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, a także do kontynuacji zatrudnienia w SP ZOZ w Przeworsku po zakończeniu stażu przez 2 lata (gdy stypendium pobierane jest od VI roku studiów), 3 lata (gdy jest pobierane od V roku studiów) bądź 4 lata (gdy student pobiera je od IV roku studiów).

Powinien też wskazać specjalizację, którą zobowiązuje się podjąć w czasie zatrudnienia w przeworskim szpitalu.

Powiat przeworski liczy na to, że świeżo wykształconą kadrę lekarską uda się w ten sposób zatrzymać w regionie, by wsparła pracujących tu specjalistów.


fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
. Staż podyplomowy w SP ZOZ w Przeworsku rozpoczęła już pochodząca z Dębowa w gminie Gać Dominika Kojder, absolwentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama