Prezentacja palm wielkanocnych to kolejne działanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Tuligłów. W Niedzielę Palmową członkowie stowarzyszenia przynieśli do kościoła 25 palm o łącznej długości przekraczającej 80 metrów. Pokaz uzupełniły palmy zrobione przez mieszkańców.

W sumie pod tuligłowską świątynią można było obejrzeć kilkadziesiąt różnego rodzaju palm, wykonanych przez[paywall] młodzież szkolną i dorosłych mieszkańców. Największe zrównywały się z dachem świątyni. Jednej nie udało się podnieść i cieszyła oczy na leżąco. Mniejsze były często bogato zdobione, większe już samymi rozmiarami wzbudzały podziw.
Przypomnienie tradycji Niedzieli Palmowej oraz znaczenia symbolicznej palmy w polskiej wsi to kolejne przedsięwzięcie stowarzyszenia, w którym bierze udział spora grupa mieszkańców. Z przygotowanymi wcześniej jasełkami gościli w sąsiednich miejscowościach, a inscenizację Niestrudzony Pielgrzym, zorganizowaną w lecie ubiegłego roku, przyjechali obejrzeć ludzie z okolicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze