Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy gości u siebie wystawę malarstwa „Kolory mojego świata”. Obrazy pędzla Zuzanny Trznadel-Guran poruszają odbiorcę i otwierają serce na piękno otaczającego świata.
Wernisaż wystawy malarstwa Zuzanny Trznadel-Guran odbył się 5 września. Malarce towarzyszył na nim mąż dr Antoni Guran, związany z Zespołem Szkół Muzycznych w Przemyślu, pełniący w niej kiedyś funkcję dyrektora. W gronie zaproszonych był też pedagog szkoły i mentor młodych talentów muzycznych dr hab. Leszek Suszycki, którego wychowanek Jakub Chachura uatrakcyjnił wieczór swoim występem gitarowym. Główna bohaterka wieczoru – Zuzanna Trznadel-Guran – opowiedziała o swoich inspiracjach twórczych i początkach artystycznych. Wystawa zorganizowana w Birczy była dla niej powrotem do korzeni, bo właśnie tu spędziła dziecięce lata i tu zakiełkowało jej zainteresowanie sztuką. W pełni rozwinęła się artystycznie dopiero po przejściu na emeryturę, kiedy miała więcej czasu na realizację własnych pasji. Sporą część obrazów prezentowanych na wystawie stanowią portrety, których tworzenie – jak mówiła – sprawia jej najwięcej radości twórczej i daje pole do uchwycenia malujących się w głębi serca emocji. Wernisaż zgromadził licznie przybyłą publiczność, w tym przedstawicieli Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego działającego przy przemyskim Centrum Kulturalnym i koleżanki i kolegów Z. Trznadel-Guran z czasów szkolnych, którzy zaskoczyli autorkę okolicznościowym wierszem. Prawdziwą niespodzianką był też prezent dla jednego z wylosowanych uczestników spotkania w postaci obrazu malarki.
Wystawa „Kolory mojego świata” obecna będzie w przestrzeniach GOKSiT w Birczy do 3 października.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze