Reklama

Koniec roku szkolnego. Podsumowania i podziękowania

30/06/2022 10:50

W piątek, 24 czerwca, we wszystkich szkołach odbywało się uroczyste zakończenie roku szkolnego, połączone w rozdaniem świadectw i wręczeniem nagród dla najlepszych uczniów. W Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących gościł starosta powiatu, pan Stanisław Kłopot oraz naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych, pani Marta Kurpiel, jak również przedstawiciele pracodawców współpracujących z ZSSChiO, Rady Rodziców, pracownicy oraz komendant OHP w Jarosławiu Wioletta Propola. Najważniejsza oczywiście była szkolna młodzież.

W większości szkół uroczystości rozpoczyna msza święta, następnie wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne zapraszani są do sali gimnastycznej, auli lub na szkolne boisko, a na końcu spotykają się z wychowawcach w poszczególnych klasach. W ZSSChiO świadectwa i wyróżnienia wręczał sam starosta, po uprzednim wystąpieniu.

Całe spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Dorota Wierzbińska-Dubaj. Już w pierwszych słowach swojego przemówienia wspomniała[paywall] , że miniony rok szkolny był rokiem wyjątkowo trudnym, ale także dla wszystkich okazał się lekcją odpowiedzialności i człowieczeństwa. Odpowiedzialność była potrzebna w związku z wciąż trwającą pandemią. Uczniowie musieli dbać o własne bezpieczeństwo i reżim sanitarny. Człowieczeństwo i humanitarność stały się zaś podstawą wraz z nadejściem wojny w Ukrainie.

Reklama

Szkoła od samego jej wybuchu aangażowała się w wolontariat i wsparcie dla uchodźców. Jak uznała dyrektor placówki, wszyscy zdali ten trudny egzamin z empatii. Po tych słowach, przedstawiła prezentację multimedialną, która w telegraficznym skrócie miała przypomnieć wszystkie osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym.


Uczniowie, pytani tego dnia o swoje wakacyjne plany, odpowiadali, że za cel  postawili sobie przede wszystkim odpoczynek i korzystanie z uroków wakacji “popandemicznych”-– wyjazdy na festiwale, koncerty i imprezy masowe. Wielu z nich myśli też o pracy. Niektórzy planują wyjazd za granicę albo pracę dorywczą na miejscu. Jednak większość uczniów w ogóle nie planuje najbliższych dwóch miesięcy i najważniejsze dla nich jest to, że będą mieć wolne i z tej wolności chcą korzystać, stawiając na wakacje „na spontanie”.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama