Reklama

Koronawirus: 40 ozdrowień i 17 zachorowań na Podkarpaciu

10/09/2020 17:00

40 osób wyzdrowiało, a 17 zostało zarażonych – podaje w dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W tym gronie jest jedna osoba z powiatu jarosławskiego i dwie z lubaczowskiego.

 Nowe potwierdzone przypadki to:

1 osoba – jarosławski  (1M) 2 osoby – lubaczowski (1K; 1M) 4 osoby – dębicki (2K; 2M) 1 osoba – leski (1M) 2 osoby – leżajski (1K; 1M) 1 osoba – mielecki (1K) 2 osoby – ropczycko-sędziszowski (2K) 1 osoba – rzeszowski (1K) 2 osoby – miasto Rzeszów (2M) 1 osoba – stalowowolski (1M)

 

Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2 800 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 124 osób wyzdrowiało. Odnotowano 95 zgony.

 

W trakcie wygaszania jest ognisko związane z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym COM w Jarosławiu, gdzie do 9 września odnotowano łącznie 36 pozytywnych wyników, w tym u 20 pacjentów i 12 osób personelu oraz 4 osób z kontaktu. Ostatni przypadek dodatni w ognisku odnotowano 28 sierpnia.

 

Na terenie województwa podkarpackiego w 10 placówkach obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne. W tym gronie jest jedna klasa z IV LO w Przemyślu. Do 11 września jej uczniowie pozostaną na nauczaniu zdalnym. Pozostałe klasy odbywają nauczanie stacjonarne.


bor
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama