Reklama

Koronawirus. 58 zakażeń, 200 ozdrowień i 2 zgony

05/09/2020 11:45

Zmarł 80-letni mieszkaniec Przemyśla zakażony koronawirusem, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.

Przemyślanin zmarł w tutejszym szpitalu wojewódzkim. Drugą ofiarą jest 56-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego, która zmarła w szpitalu w Mielcu. W przypadku mieszkańca Przemyśla poinformowano, że miał on potwierdzony wynik dodatni badania na obecność koronawirusa, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.

Ostatniej doby wyzdrowiało 200 mieszkańców województwa podkarpackiego.

 

Nowych 58 potwierdzonych przypadków to:

3 osoby powiat dębicki (2K; M) 11 osób powiat jarosławski (5M; 6K) 5 osób powiat jasielski (3M; 2K) 9 osób powiat leżajski (4M; 5K) 7 osób powiat łańcucki (5K; 2M) 1 osoba powiat mielecki ((M) 1 osoba powiat przemyski (M) 2 osoby miasto Przemyśl (2K) 4 osoby powiat przeworski (2K; 2M)) 3 osoby powiat ropczycko-sędziszowski (2M; K) 5 osób powiat rzeszowski(2M; 3K) 3 osoby miasto Rzeszów (2K; M) 3 osoby powiat sanocki (K) 1 osoba powiat strzyżowski (K)

 

 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 75 157 próbek. Potwierdzono 2689 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 1791 osób wyzdrowiało. Odnotowano 90 zgonów.

Reklama

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 3085 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 667 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 141 osób.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Leon - niezalogowany 2020-09-05 18:21:14

    A czy wiecie ile osób wg Ministerstwa Zdrowia zmarło w Polsce na COViD, bez chorób współistniejących?  Do dnia 14.08.2020 r. - 296 osób. I to się nazywa "pandemia".  A poza tym nikt nie umiera na nowotwory, zawał serca i ze starości. Dalej straszcie ludzi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mickey Mouse - niezalogowany 2020-09-05 21:48:02

    Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak ciężka to choroba. Niedowiarki przekonają się dopiero gdy zachorują sami lub gdy zachoruje ktoś z ich bliskich.  Taka to nasza natura Polaka jest że nie uwierzymy dopuki nie przekonamy się na własnej skórze ☹️

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    u - niezalogowany 2020-09-05 22:18:21

    a ja wiem że ziemia jest płaska i słońce krąży wokół ziemi nic dodać nic ująć ciemnota ludzka nie zna granic wbijcie sobie nieuki pod dekiel że wirus naprawdę istnieje... tylko nie proście wtedy o pomoc umierajcie wtedy i płaczcie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama