Personel łańcuckiego centrum medycznego, który – przypomnijmy – jest szpitalem wskazanym przez wojewodę podkarpackiego jako placówka przeznaczona tylko i wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem SARS-CoV-2 wystosował apel o wsparcie do wszystkich mieszkańców Podkarpacia.
Oto jego treść: „Szanowni Państwo, mieszkańcy Podkarpacia. Serdecznie dziękujemy za okazane nam wsparcie w tych trudnych chwilach walki z pandemią koronawirusa. Od ubiegłego tygodnia otrzymujemy sygnały o chęci pomocy dla szpitala zakaźnego i przekazania jednorazowych środków ochrony. Jednakże gwarantujące bezpieczeństwo zdrowotne personelu są tylko te, posiadające atesty. Osoby, które chcą nas wesprzeć, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Łańcucie. Za zebrane pieniądze będziemy sukcesywnie kupować jednorazowe środki ochrony indywidualnej: maseczki, okulary, rękawiczki, kombinezony oraz sprzęt i aparaturę medyczną.
Numer rachunku bankowego: 70 1240 2643 1111 0000 3779 0185”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyli ministerstwo nas okłamuje zapewniając, że wszystkie szpitale są dobrze zaopatrzone w jednorazowe środki ochrony osobistej!
A dlaczego Wasz szpital odmawia wykonywania testów pacjentom z objawami infekcji koronawirusem, którzy dodatkowo wrócili z Niemiec??
Bo może państwo tak zaopatrzyło ten szpital, że nawet testów nie posiadają. Tak dbają o swoich obywateli. W telewizji tak cudownie opowiadają, że są przygotowani a to guzik prawda
Jest tylko decyzja administracyjna i nie ma nic więcej.Nie ma masek w wystarczającej ilości,nie ma testów w minimalnej ilości a nie wspomne już o kombinezonach jednorazowych.Rząd i władze nic nam nie zapewnią.Oni są zajęci soba i wyborami.My musimy liczyc tylko na siebie i wzajemnie sobie pomagać
To jest straszne Rząd daje 10 miliardów na TVPiS z naszych podatków, a teraz szpital nie ma pieniędzy na podstawowe narzędzia do pracy.
Oczywiście że kłamią więc my pomagajmy!
Tak samo są szpitale wyposażone jak dostęp płynu do dezynfekcji rąk na stacji Orlen, wszystko ładnie w telewizji jeszcze na TVP, a jak co do czego to niema
A może na konto wszystkich oddziałów zakaźnych wpłacą pieniądze w pierwszej kolejności pracownicy Ministerstwa Rolnictwa, którzy w sumie otrzymali 134 mln zł premii, a potem pani szefowa kanlerii Sejmu, która otrzyamała 45 tysiecy zł premii. A może poszukamy po innych ministerstwach i wtedu okaże się, że znajdą sie pieniądz, aby wesprzeć słuzbę zdrowia. Może pan prezydent nie wypłaci nagród pracownikom swojej kancelarii, a przeznaczy te pieniądze dla szpitali?
Czyli ministerstwo nas okłamuje zapewniając, że wszystkie szpitale są dobrze zaopatrzone w jednorazowe środki ochrony osobistej!
A dlaczego Wasz szpital odmawia wykonywania testów pacjentom z objawami infekcji koronawirusem, którzy dodatkowo wrócili z Niemiec??
Bo może państwo tak zaopatrzyło ten szpital, że nawet testów nie posiadają. Tak dbają o swoich obywateli. W telewizji tak cudownie opowiadają, że są przygotowani a to guzik prawda